مطلب تازه

قبل از نصب کاغذ دیواری چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

مزایای کاغذ دیواری نسبت به رنگکاری و اینکه به چه علت امروزه کاغذ دیواری در بین مردم محبوب تر از کاغذ دیواری است.

تماس با ما
از نو

آیا کاغذ دیواری آزبست دارد؟

آزبست برای اولین بار در اواخر قرن نوزدهم در ساختمان سازی تجاری و مسکونی ظاهر شد. در آن زمان خواص فیزیکی مطلوبی مانند مقاومت در برابر آتش و الکتریسیته، استحکام و جذب صدا در نظر گرفته می شد. تا اواخر قرن بیستم، به طور گسترده در کاربردهای ساختمانی از جمله ترکیب مشترک، دیوار خشک، کاشی، وینیل، چسب، ماستیک و بله، کاغذ دیواری استفاده می شد. بیشتر در پشت کاغذ یافت میشد به این منظور که ضد آتش باشد.

اگر خانه شما 80سال پیش ساخته شده است، به احتمال زیاد حاوی آزبست است. در حدود دهه 1360 بود که خطرات آزبست به طور کامل درک شد. اکنون مشخص شده است که آزبست در صورت استنشاق الیاف می تواند باعث بیماری های جدی و حتی مرگبار شود. این می تواند منجر به سرطان ریه و مزوتلیوما شود، به خصوص اگر به طور نامناسب تخریب یا سوخته شود.

اگر خانه ای دارید که 80سال پیش ساخته شده است و حتی مشکوک هستید که آزبست در آن وجود دارد، قطعاً می خواهید در این مورد احتیاط کنید. یک قانون کلی خوب این است که «اگر شک دارید، این کار را نکنید.» باید مناطقی را که در حال بازسازی یا تخریب هستید، آزمایش کنید، و اگر آزبست وجود دارد، برای آن وقت بگذارید. یک متخصص را استخدام کنید و بدون اینکه خود را در معرض خطر قرار دهید، تا آن را به درستی انجام دهد. پیمانکاران دارای مجوز خاص برای حذف آزبست گواهینامه ای دارند، و این همان کسانی است که میتوانید به آنها اطمینان حاصل کنید که آنها دارای اعتبار و ضمانت ایمنی هستند. ممکن است مقداری زمان و هزینه اضافی برای شما داشته باشد، اما ممکن است زندگی شما را نیز نجات دهد.

انصراف
© ۱۴۰۱ کاغذ دیواری و دکوراسیون داخلی رویال کینگ، قدرت گرفته از اورمان، تمامی حقوق محفوظ می‌باشد.