مطلب تازه

اصول روانشناسی برای انتخاب کاغذ دیواری

اصول روانشناسی برای انتخاب کاغذ دیواری

در انتخاب کاغذ دیواری باید موارد زیادی را در نظر بگیریم. انتخاب رنگ و طرح کاغذ دیواری موضوع مهمی است که توصیه می کنیم به صورت تصادفی طرح یا رنگی را انتخاب نکنید. انتخاب کاغذ دیواری با اصول روانشناسی به شما کمک می کند آرامش و امنیت را در آن مکان تجربه کنید.

تماس با ما
از نو

نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری

چنانچه طرح کاغذ دیواریتان قدیمی شده و حس رضایت بخشی به شما نمی دهد، زمان آن رسیده است تا با نصب یک کاغذ دیواری جدید، تحولی اساسی در منزل خود ایجاد کنید. در این زمان سوالی که مطرح میشود این است که آیا میتوان کاغذ دیواری جدید را بر روی کاغذ دیواری قدیمی نصب نمود؟ جواب این سوال مثبت است. در واقع شما میتوانید ماغذ دیواری مد نظر خود را بر روی کاغذ دیواری قدیمی خود نصب نمایید اما باید چند عنصر را مد نظر قرار دهید.

عوامل موثر در نصب کاغذ دیواری بر روی کاغ دیواری

در پست قبلی در خصوص عوامل موثر در نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری صحبت کردیم و در اینجا به صورت مختصر به بیان مجدد آنها میپردازیم. سپس نحوه نصب کاغذ دیواری جدید بر روی کاغذ دیواری قدیمی را بیان میکنیم.

جنس کاغذ دیواری

در حالت کلی دو نوع کاغذ دیواری وجود دارد: کاغذ روکش نشده و کاغذ دیواری وینیل. در این زمینه باید دقت داشته باشید که تنها کاغذ دیواری های بدون روکش به شما این اجازه را میدهند که کاغذ دیواری جدید بر روی آنها نصب کنید. بنابراین دقت داشته باشید چنانچه کاغذ دیواری فعلی شما از جنس کاغذ دیواری با روکش وینیل است، حتما قبل از نصب کاغذ دیوری جدید، آن را حذف نمایید. همچنین این توصیه می کنیم چنانچه کاغذ دیواری شما دارای نقوش برجسته است، از کاغذ دیواری کردن آن اجتناب کنید زیرا برجستگی های موجود باعث خراب شدن کاغذ دیواری جدید میگردد.

حال اگر جنس کاغذ دیواری خود را نمیدانید، به عنوان راه حل، قستمی از کاغذ دیواری را با اسفنج مرطوب کنید، پس از مدتی اگر منطقه مورد نظ ر از رطوبت تیره شد، میتوان نتیجه گرفت که کاغذ دیواری شما از نوع بدون روکش میباشد.

وضعیت کاغذ دیواری

اگر کاغذ دیواری فعلی پاره یا لایه لایه شده باشد، باید قبل از قرار دادن کاغذ دیواری جدید، آن را به طور کامل حذف کنید. همچنین اگر کاغذ دیواری حمام یا محیط های مرطوب، بسیار قدیمی باشد توصیه می کنیم قبل از قرار دادن کاغذ دیواری جدید آن را از بین ببرید زیرا ممکن است در زیر کاغذ دیواری، قارچ و کپک وجود داشته باشد.

رنگ کاغذ دیواری قدیمی

اگر کاغذ دیواری موجود بسیار تاریک است یا طرح آن برجسته است، ممکن است بعد از نصب کاغذ دیواری جدید، خود را نمایان کند. برای امتحان میتوانید قسمت کوچکی از کاغذ دیواری جدید را بر روی دیوار قرار دهید و آن را مورد بررسی قرار دهید..

تعداد لایه های کاغذ دیواری

توجه داشته باشید که بیشتر از یک لایه کاغذ دیواری توصیه نمیشود. در حقیقت فقط شما یکبار اجازه دارید تا بر روی کاغذ دیواری قدیمی خود، کاغذ دیواری جدید نصب نمایید.

نحوه نصب کاغذ دیواری جدید بر روی کاغذ دیواری قدیمی

وسایل مورد نیاز

 • نردبان
 • بتونه
 • سمباده
 • سیلر کاغذ دیواری
 • پرایمر کاغذ دیواری
 • ریکا یا صابون مایع
 • غلتک درز کاغذ دیواری
 • تارپس
 • اسفنج
 • کاردک
 • سطل
 • برس کاغذ دیواری یا غلطک
 • نوار نقاشی
 • کاغذ دیواری جدید

مرحله 1: کاغذ دیواری قدیمیرا بررسی کنید و نواحی آسیب دیده را رفع کنید

برآمدگی یا نقاط پاره و بلند شده کاغذ دیواری قدیمی را مرتب نمایید. در اینجا اگر برآمدگی یا سوراخ هایی مشاهده نمودید، آنها را لکه گیری نمایید و اجازه دهید خشک شوند، سپس آن را با کاغذ سنباده کاملا صاف کنید. همچنین اگر درزهای بزرگ و گشادی مشاهده نمودید، آنها ببندید.

مرحله 2: آماده سازی اتاق و دیوارها

از آنجایی که قرار است با آب کار شود و به پریز برق نزدیک می شوید ، برق اتاق مورد نظر خود را خاموش کنید. درپوش های خروجی و کاورهای سوئیچ برق را جدا کنید. همچنین پریزها را با نوار نقاشی بپوشانید تا آب وارد آن نشود. دیوارها را کاملا از گرد و غبار تمیز کنید، سپس یک سطل آب گرم را با یک قاشق غذاخوری صابون مایع مخلوط کنید. یک اسفنج را درون مخلوط فرو ببرید. آب اضافی آن را بگیرید و دیوارها را به آرامی بشویید. اما مراقب باشید دیوارها را خیس نکنید زیرا ممکن است باعث از بین رفتن کاغذ دیواری قدیمی شود. سپس اجاز دهید دیوارها تا اجرای مرحله بعدی خشک شوند.

مرحله 3: پرایمر زدن به دیوارها

در این مرحله نیاز است تا با استفاده از یک غلتک، دیوار مورد نظر را با پرایمر کاغذ دیواری بپوشانید.

مرحله 4: نصب کاغذ دیواری

اکنون، می توانید شروع به نصب کاغذ دیواری نمایید. البته ممکن است بسته به نوع کاغذ دیواری که انتخاب کرده اید، به میزان مختلفی از چسب احتیاج داشته باشید. اما نکته مهم این است که مطمئن شوید کاغذ دیواری را به درستی تنظیم کرده اید و از یک غلتک برای جلوگیری از ایجاد درز استفاده کنید و حباب های به وجود آمده را از بین ببرید.

لینک مطلب

انصراف
© ۱۴۰۱ کاغذ دیواری و دکوراسیون داخلی رویال کینگ، قدرت گرفته از اورمان، تمامی حقوق محفوظ می‌باشد.