مطلب تازه

نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری

چنانچه طرح کاغذ دیواریتان قدیمی شده و حس رضایت بخشی به شما نمی دهد، زمان آن رسیده است تا با نصب یک کاغذ دیواری جدید، تحولی اساسی در منزل خود ایجاد کنید. در این زمان سوالی که مطرح میشود این است که آیا میتوان کاغذ دیواری جدید را بر روی کاغذ دیواری قدیمی نصب نمود؟ جواب این سوال مثبت است. در واقع شما میتوانید ماغذ دیواری مد نظر خود را بر روی کاغذ دیواری قدیمی خود نصب نمایید اما باید چند عنصر را مد نظر قرار دهید.

تماس با ما
از نو

عوامل موثر در نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری نصب شده

آیا میتوان بر روی کاغذ دیواری نصب شده، کاغذ دیواری دیگری نصب کرد؟ این سوالی است که برای بسیاری از مالکان خانه پیش می آید. در حقیقت زمانی که افراد در فکر تغییر دکوراسیون هستند و به نحوه جداسازی کاغذ دیواری قدیمی و کندن آن فکر میکنند، این سوال برایشان پیش می آید که آیا میتوان بر روی کاغذ دیواری نصب شده کاغذ دیواری جدیدی نصب نمود یا نه. در رابطه با این پرسش، پاسخ صادقانه این است که این عامل به چندین عامل بستگی دارد که در ادامه مورد بررسی قرار میدهیم.

وضعیت کاغذ دیواری فعلی

متأسفانه، وضعیت کاغذ دیواری فعلی نقش بزرگی در پاسخ به اینکه میتوان بر روی آن کاغذ د یواری جدید نصب نمود، ایفا میکند. در این صورت اگر کاغذ دیواری قدیمی شما ترک خورده یا لایه لایه شده است یا در حالت کلی آسیب جدی دیده باشد، نصب کاغذ دیواری جدید را با مشکل مواجه میکند و میتوان گفت نصب کاغذ دیواری جدید میتواند مشکل فعلی را نیز دوچندان کند و در این حالت نه تنها مشکلات و وضعیت کاغذ دیواری زیرین را نمایان می کند بلکه این احتمال را افزایش می دهد که کاغذ دیواری جدید شما نیز سریعتر دچار پارگی و لایه لایه شدن بکند (به خصوص اگر کاغذ دیواری قدیمی باشد و در حال جدا شدن از دیوارها باشد).

جنس کاغذ دیواری موجود

یک عامل تعیین کننده دیگر که بررسی کنید آیا می توانید بر روی کاغذ دیواری موجود، کاغذ دیواری دیگری نصب کنید، جنس کاغذ دیواری قدیمی استفاده شده است. در این میان، تنها کاغذ دیواری که تقریبا تضمین میکند که در صورت نصب مجدد کاغذ بر روی آن مشکل ایجاد نمیکند، کاغذ دیواری بدون روکش می باشد. البته برای تست و آزمایش امکان نصب میتوانید کاغذ دیواری مجدد و اینکه آیا کاغذ دیواری قدیمی شما امکان نصب را میدهد یا خیر، میتوانید بر روی قسمتی دور از دید کاغذ دیواری را مورد آزمایش قرار دهید. اما برای انجام این کار باید مراحل ارائه شده در زیر را انجام دهید.

1. از اسفنج مرطوب (مرطوب، خیس نباشد) استفاده کنید و آن را در بر روی قسمت مورد نظر از کاغذ دیواری قرار دهید.

2. بررسی کنید که آیا کاغذ دیواری کدر شده است یا خیر.

در اینجا اگر کاغذ دیواری تیره شده باشد، میتوان گفت که کاغذ دیواری شما روکش وینیل ندارد. اما چنانچه کاغذ دیواری دارای روکش وینیل باشد، باید قبل از نصب کردن کاغذ دیواری جدید خود، کاغذ دیواری سابق را کاملا از دیوار جدا نمایید.

طرح و رنگ کاغذ دیواری فعلی

در آخر چنانچه کاغذ دیواری شما کاملا سالم و یک دست باشد و همچنین بدون روکش باشد، نیز ممکن است باز هم نتوانید کاغذ دیواری دیگری بر روی آن نصب کنید. علت این امر نیز میتواند رنگ و طرح کاغذ دیواری قدیمی باشد. برای نمونه اگر کاغذ دیواری قدیمی شما دارای الگوی یا رنگی بسیار تیره باشد، نمی توان بر روی آن هر نوع کاغذ دیواری نصب نمود مخصوصا اگر رنگ های روشن مد نظر شما باشد.

لینک مطلب

انصراف
© ۱۴۰۱ کاغذ دیواری و دکوراسیون داخلی رویال کینگ، قدرت گرفته از اورمان، تمامی حقوق محفوظ می‌باشد.