مطلب تازه

نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری

چنانچه طرح کاغذ دیواریتان قدیمی شده و حس رضایت بخشی به شما نمی دهد، زمان آن رسیده است تا با نصب یک کاغذ دیواری جدید، تحولی اساسی در منزل خود ایجاد کنید. در این زمان سوالی که مطرح میشود این است که آیا میتوان کاغذ دیواری جدید را بر روی کاغذ دیواری قدیمی نصب نمود؟ جواب این سوال مثبت است. در واقع شما میتوانید ماغذ دیواری مد نظر خود را بر روی کاغذ دیواری قدیمی خود نصب نمایید اما باید چند عنصر را مد نظر قرار دهید.

تماس با ما
از نو

کاغذ دیواری کردن گوشه ها

کاغذ دیواری کردن دیوارهای اتاق فرایند سختی نیست و میتوانید خودتان آن را با حوصله و دقت انجام دهید ولی نکته حائز اهمیت، کاغذ دیواری کردن گوشه های دیوار است. در حقیقت میتوان گفت نصب کاغذ دیواری بر روی گوشه های دیوار، امری چالش برانگیز است که تاثیر زیادی بر نما و زیبایی دیوار میگذارد. بنابراین با رعایت نکات حرفه ای، میتوانید نتایج خوبی برجا بگذارید و گوشه های داخلی و خارجی را بخوبی پوشش دهید و از زیبایی آن لذت ببرید.

در هنگام نصب کاغذ دیواری زمانی که به گوشه های دیوار برخورد میکنید، نمیتوانید به راحتی کاغذ دیواری را بر روی گوشه ها بچسبانید و ادامه کاغذ دیواری را بر روی دیوار اعمال کنید. در واقع انجام این عمل باعث بلند شدن و در مرحله بعد پاره شدن یا چروک شدن کاغذ دیواری میگردد. بنابراین طریقه نصب درست آن است که کاغذ دیواری را در نقطه تقاطع برش دهید، و ادامه کار را با استفاده از یک کاغذ دیواری دیگر طی نمایید.

برای کاغذ دیواری کردن گوشه های بیرونی دیوار میتوانید بسته به نوع دیوار به یکی از دو روش ارائه شده در زیر، کاغذ دیواری را نصب نمایید. (برای نواری که بع گوشه بیرونی ختم میشود، از 1/8 تا 1/4 اینچ از لبه را در زیر نواری از کاغذ دیواری دیگر قرار دهید تا از این طریق بتوانید از جدا شدن و کندن کاغذ دیواری در گوشه جلوگیری کنید.)

پوشاندن گوشه های خارجی دیوار

1- اندازه گیری نوار دوم

بعد از آنکه گوشه را کاغذ دیواری کردید، یک نوار باریک به اندازه 1/2 اینچ از کاغذ دیواری را در امتداد دیوار یا به عبارتی وجه دیگر دیوار بچسبانید. در حقیقت بر روی سه وجه از دیوار ادامه کاغذ دیواری قرار میگیرد.


2- تنظیم کردن نوار دوم

اگر در بالای دیوار، فاصله تا خط عمودی بزرگار است، میتوانید در نیمه دوم، یک شکاف ایجاد کنید. اما اگر فاصله در پایین دیوار زیادتر است، در نیمه بالایی دیوار شکاف ایجاد کنید.سپس کاغذدیواری ها را بر روی هم قرار دهید و بعد از ایجاد همپوشانی، آنها را به دیوار اعمال کنید.


پوشاندن گوشه های داخلی دیوار

1- اندازه گیری برای نوار گوشه اول

برای اندازه گیری کاغذ دیواری، لازم است از آخرین نوار و از سه مکان مختلف شروع به اندازه گیری نمایید. سپس اولین نوار گوشه باید به بیشترین طول به اضافه 1/4 اینچ بریده شود.


2- تنظیم کردن نوار اول

اولین نوار از کاغذ دیواری را به دیوار اعمال کنید و آن را محکم به گوشه دیوار بپسبانید.


3- اندازه گیری نوار دوم

عرض کاغذ دیواری اعمال شده را اندازه گیری کنید و سپس یک خط عمود به اندازه فاصله اندازه گیری شده به اضافه 1/4 ایچ، بر روی دیوار متقاطع رسم کنید. در مرحله بعد کاغذ دیواری را بر در محدوده اندازه گیری شده قرار دهید. در این حالت همپوشانی کاغذ دیواری ها انجام شده است. در نهایت میتوانید قسمت همپوشانی شده را با چسب وینیل پوشش دهید.


لینک مطلب

انصراف
© ۱۴۰۱ کاغذ دیواری و دکوراسیون داخلی رویال کینگ، قدرت گرفته از اورمان، تمامی حقوق محفوظ می‌باشد.