مطلب تازه

اصول روانشناسی برای انتخاب کاغذ دیواری

اصول روانشناسی برای انتخاب کاغذ دیواری

در انتخاب کاغذ دیواری باید موارد زیادی را در نظر بگیریم. انتخاب رنگ و طرح کاغذ دیواری موضوع مهمی است که توصیه می کنیم به صورت تصادفی طرح یا رنگی را انتخاب نکنید. انتخاب کاغذ دیواری با اصول روانشناسی به شما کمک می کند آرامش و امنیت را در آن مکان تجربه کنید.

تماس با ما
از نو

انتخاب رنگ کاغذ دیواری(قسمت دوم)

انتخاب رنگ کاغذ دیواری(قسمت دوم)

در طراحی و دکوراسیون رنگ حائز اهمیت ترین عنصری است که مطرح میشود و مورد توجه قرار میگیرد. بنابراین باید آزادانه و شجاعانه از رنگ های مختلف استفاده نمود و از آن لذت برد. بنابراین به سلیقه خود اطمینان کنید و جسورانه رنگ مورد نظر خود را برای کاغذ دیواری انتخاب نمایید. پیشتر پنج مورد از موارد حائز اهمیت در خصوص انتخخاب رنگ کاغذ دیواری را بیان نموده ایم و در ادامه، موارد دیگری را مورد بررسی قرار میدهیم.


6- درجه و کیفیت رنگ ها به میزان قابل توجهی دستخوش نوع محیط و اقلیم هوایی قرار میگیرد. به عنوان نمونه با توجه به اقلیم هوایی انگلستان، بهتر است از رنگ های روشن و سبک کاغذ دیواری استفاده شود تا نور و بزرگی اتاق ها را بزرگ تر جلوع دهند. در مقابل، روشنایی و نور خورشید موجود در ایتالیا باعث میشود که استفاده از کاغذ دیواری با رنگ هایی مانند زرد و نارنجی (آلبوم های کاغذ دیواری پاپ از تاپ دکور، اسپارک، کاملیا از آرت و رئال یا واقعی از آرت) زیبایی اتاق ها را افزایش دهد. بنابراین در زمان انتخاب رنگ کاغذ دیواری حتما میزان نور و شدت نور محیط زندگی خود را در نظر بگیرید و رنگ متناسب با آن را برای اتاق خود تهیه نمایید.


7- نکته دیگری که در خصوص نور باید مد نظر قرار گیرد، میزان نور طبیعی و مقدار نور مصنوعی موجود در اتاق است. زیرا میزان نور طبیعی تاثیر بسزایی بر زیبایی و ظاهر کاغذ دیواری میگذارد. از اینرو برای نمونه میتوانید قسمتی از کاغذ دیواری مدنظر خود را در نقطه ای از مکان مورد نظر نصب کنید تا نتیجه نهایی را بر روی آن مشاهده کنید و تاثیر چراغ ها و نور در شب و روز را بر روی آن بررسی کنید.


8- رنگ ها داای خاصیتی هستند که میتوانند مستقیما بر روی احساسات و روان ما تاثیر بگذارند. بگونه ای که میتوان از خاصیت تاثیر رنگ ها برای درمان بیماری های جسمی، روانی و عدم تعادل روانی استفاده نمود و تاثیر شگرف آنها را مشاهده نمود. بنابراین رنگ کاغذ دیواری را بنابر سلیقه خود انتخاب کنید تا در فضای مد نظر احساس خوبی داشته باشید و بتوانید از انتخاب خود لذت ببرید.


9- استفاده از رنگ در طراحی داخلی منزل، حال و هوای اتاق را تغییر میدهد و میتواند بر روی خلق و خوی افرادی که در آن اتاق وقت میگذرانند، بسیار تاثیرگذار باشد. همانطور که پیشتر اشاره شد، هر رنگ تاثیر خاصی بر روحیه افراد میگذارد و میتواند باعث آرامش و یا به وجود آمدن حس های دیگر گردد. بنابراین میتوان هر رنگ را متناسب با تاثیری که میگذارند، در اتاق خا مورد استفاده قرار داد.برای نمونه بهتر است در اتاق خواب از رنگ های آرامش بخش استفاده نمود و در اتاق ناهارخوری از کاغذ دیواری با رنگهای مهیج و شادی آور استفاده کرد تا بتواند مشوق خوبی برای دور هم بودن و تعامل باشد.


10- در زمان انتخاب رنگ دقت کنید که چه رنگ هایی را میخواهید در کنار یکدیگر قرار دهید. برای این منظور دقت کنید رنگهایی را برای کاغذ دیواری انتخاب کنید که از یک خانواده باشند یا تشابه رنگی داشته باشند. همچنین در این راستا بهتر است 3 رنگ یا رنگ های بیشتری را انتخاب کنید که در چرخه رنگی در کنار یکدیگر قرار میگیرند (آلبوم های کاغذ دیواری ویکی از آیدین و ایگل یا عقاب از دیاموند). در مرحله بعد، توصیه میشود یک رنگ را به عنوان رنگ غالب و دیگر رنگ ها را صرفا برای ترکیب و نمایش مورد استفاده قرار دهید.


11- در زمان انتخاب رنگ برای کاغذ دیواری یا دیگر وسایل، سعی کنید هارمونیک و هماهنگی بین رنگ های روشن تیره و معمولی را در فضا به خوبی حفظ کنید.

در نهایت برای بررسی مجصولات کاغذ دیواری ما میتوانید از صفحه محصولات دیدن بفرمائید.

لینک مطلب

انصراف
© ۱۴۰۱ کاغذ دیواری و دکوراسیون داخلی رویال کینگ، قدرت گرفته از اورمان، تمامی حقوق محفوظ می‌باشد.