مطلب تازه

اصول روانشناسی برای انتخاب کاغذ دیواری

اصول روانشناسی برای انتخاب کاغذ دیواری

در انتخاب کاغذ دیواری باید موارد زیادی را در نظر بگیریم. انتخاب رنگ و طرح کاغذ دیواری موضوع مهمی است که توصیه می کنیم به صورت تصادفی طرح یا رنگی را انتخاب نکنید. انتخاب کاغذ دیواری با اصول روانشناسی به شما کمک می کند آرامش و امنیت را در آن مکان تجربه کنید.

تماس با ما
از نو

استفاده از کاغذ دیواری مشکی

استفاده از کاغذ دیواری مشکی

آلبوم کاغذ دیواری ونوستا از برند اکو

کاغذ دیواری دیوارپوش محبوبی است که در انواع طرح ها و رنگ ها موجود است. اما در این میان استفاده از کاغذ دیواری سیاه یک حرکت جسورانه است که میتواند تزیین و دکوراسیون داخلی را به کلی تحت تاثیر قرار دهد است. از طرفی رفتن به یک اتاق تاریک و سیاه ممکن است کمی دلهره آور باشد. اما در اینجا نکاتی را بیان میکنیم که به کمک آن بتوانید با استفاده از کاغذ دیواری مشکی، یک دکوراسیون زیبا داشته باشید و استفاده از آن برایتان ترسناک نباشد و از آن جلوگیری نکنید.

کاغذ دیواری مشکی، کاغذ دیواری بدون تاریخ انقضا است و به شما این امکان را میدهد تا بدون نگرانی و محدودیت رنگ های وسایل و مبلمان ان را در هر اتاق و دیواری که دوست داشتید نصب کنید و زیبایی آن لذت ببرید.

امروزه اکثر افراد دوست دارند تا چیدمان منزل خود را به سبک معاصر انجام دهند و از طراحی باز استفاده میکنند. بنابراین میتوان گفت کاغذ دیواری مشکی برای این دسته از افراد یک گزینه عالی محسوب میشود. یک گزینه عالی دیگر، استفاده از کاغذ دیواری سیاه برای دیوار نمایش است. با انجام این کار فضای داخلی شما تغییر چشمگیری خواهد داشت. در واقع میتوان گفت کاغذ دیواری مشکی نه تنها بسیار شیک است بلکه بسیار کاربردی و مناسب برای اتاق هایی است که دارای ترافیک زیاد هستند، از این رو ایجاد لکه های کوچک بر روی آن، آشکار نمیشود و دردسرساز نمیگردد.

کاغذ دیواری مشکی و دیوار نمایش

در میان رنگ ها، سیاه رنگی است که ناخودآگاه توجه افراد را به خود جلب میکند. با این حال چرا آن را برای دیوار نمایش خود مورد استفاده قرار ندهیم؟ در این راستا نباید نگران تصمیم خود در رابطه با رنگ کاغذ دیواری باشید و میتوانید آن را جسورانه به نمایش بگذارید و تحت تاثیر قرار گرفتن افراد و میهمانان را نظاره گر باشید. حال آنکه کاغذ دیواری های بسیاری با طیف مشکی وجود دارد (آلبوم های کاغذ دیواری چنل از اکو، ونوستا از اکو، رولکس از مودا، لیبریتی یا آزادی از مدکس، مولین روژ از مدکس، والنسیا از چنل، سالواتور از دی وال و سامانتا از دی وال). از طرح های کلاسیک تا طراح های معاصر که با توجه به سلیقه و وسایل منزل میتوانید هریک از آنها را انتخاب و استفاده کنید.

در میان انواع کاغذ دیواری های مشکی، کاغذ دیواری گل دار میتواند برای دیوار نمایش مناسب باشد. حسن دیوار نمایش این است که شما میتوانید از طریق آن، کاغذ دیواری تازه خریداری شده را در معرض دید قرار دهید و از زیبایی آن لذت ببرید. یا به عنوان گزینه ای دیگر میتوانید کاغذ دیواری را در نقاطی مانند پشت تلویزیون نصب کنید.


کاغذ دیواری سیاه و سفید

پس از محبوبیت فوق العاده کاغذ دیواری سیاه در دهه 1970، این کاغذ دیواری توانسته است مجددا جایگاه خود را پیدا کند و این بار بسیار بیشتر از قبل مورد استقبال و محبوبیت قرار گرفته است. در این حال، ست کردن و ایجاد هماهنگی میان کاغذ دیواری مشکی و دکوراسیون الهام گرفته شده از دهه 70، میتواند یک راه و روش عالی برای تلفیق طرح های قدیمی و جدید باشد.

میتوانید کاغذ دیواری خود را با مبلمان و وسایل طرح دار خود ست و تکمیل کنید و از این رو یک طرح قدیمی و نوستالژیک ایجاد کنید. البته به خاطر داشته باشید منظور ما از ایجاد طرح قدیمی یا سنتی این نیست که شما اتاقی شبیه به اتاق مادربزرگتان را طراحی کنید. بلکه در اینجا می آموزیم که همیشه نیازی به خرید لوازم جدید نیست و بجای خرید وسایل جدید، میتوان از مبلمان و وسایل موجود نیز استفاده نمود.


ایجاد حس تاریکی با کاغذ دیواری سیاه

اگر شما از آن دسته افراد هستید که دوست دارند اتاق تیره یا تاریک باشد، نیازی نیست تمامی منابع نور اتاق را از بین ببرید تا اتاق تاریک شود. به عنوان یک ترفند، میتوانید از کاغذ دیواری های تیره استفاده نمایید. همچنین برای بلند ناشن دادن اتاق نیز، استفاده از کاغذ دیواری با مبنای رنگ مشکی، بسیار موثر است. اما در میان طرح ها، کاغذ دیواری با طرح سیاه و سفید بسیار پرطرفدار میباشد.


ارتقا اتاق با کاغذ دیواری مشکی

نکته دیگری که در خصوص استفاده از کاغذ دیواری سیاه وجود دارد این است که این کاغذ دیواری کاملا نامحدود است. بنابراین مناسب ترین گزینه برای اضافه کردن هر طرح و نوعی از وسایل در داخل آن اتاق است.

در این راستا برای تبدیل اتاق خود به اتاقی با طرح دهه 1920، میتوایند از آینه ها و گیاهان استفاده کنید. اما اگر اتاق شما دربردارنده طرح ها و رنگ های بسیاری است، استفاده تنها از یک کاغذ دیواری با مبنای مشکی میتواند کار را برای شما تمام کند.


لینک مطلب

انصراف
© ۱۴۰۱ کاغذ دیواری و دکوراسیون داخلی رویال کینگ، قدرت گرفته از اورمان، تمامی حقوق محفوظ می‌باشد.