مطلب تازه

نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری

چنانچه طرح کاغذ دیواریتان قدیمی شده و حس رضایت بخشی به شما نمی دهد، زمان آن رسیده است تا با نصب یک کاغذ دیواری جدید، تحولی اساسی در منزل خود ایجاد کنید. در این زمان سوالی که مطرح میشود این است که آیا میتوان کاغذ دیواری جدید را بر روی کاغذ دیواری قدیمی نصب نمود؟ جواب این سوال مثبت است. در واقع شما میتوانید ماغذ دیواری مد نظر خود را بر روی کاغذ دیواری قدیمی خود نصب نمایید اما باید چند عنصر را مد نظر قرار دهید.

تماس با ما
از نو

چسباندن مجدد کاغذ دیواری جدا شده

چسباندن مجدد کاغذ دیواری جدا شده

منبع تصویر

نصب کاغذ دیواری همواره نیازمند دقت و زمان است. اما کار دشواری نیست و به مرور میتوانید در این زمینه کاملا حرفه ای شوید. حال چنانچه اتاق خود را به تازگی کاغذ دیواری کرده اید یا به منزلی رفته اید و با بلند شدن لبه های کاغذ دیواری روبرو شده اید، نگران نباشید. میتوانید با یک راه کار ساده آن را رفع کنید. خوشبختانه چسباندن کاغذ دیواری بلند شده بسیار آسان تر از چیزی است که فکر میکنید. برای این کار لازم است مراحل زیر را دنبال کنید.

وسایل مورد نیاز:

  • کاردک یا چاقو
  • چسب
  • اسفنج
  • غلطک

مرحله اول: ایجاد رطوبت بر روی لبه جدا شده

­لبه یا درز جداشده کاغذ دیواری را به آرامی مرطوب کنید. این مرحله سبب نرم شدن چسب موجود بر روی کاغذ دیواری میشود.


مرحله دوم: بلند کردن لبه بلند شده

پس از ایجاد رطوبت بر روی لبه کاغذ دیواری، لبه جداشده را با یک کارتک یا چاقو بلند کنید.


مرحله سوم: اعمال چسب

دهانه چسب مورد نظر خود را در زیر لبه جدا شده قرار دهید و به ادازه ای چسب بزنید که قسمت بلند شده کاغذ دیواری را پوشش دهد. در این مرحله برای متراکم نشدن چسب، دقت کنید که میزان زیاد چسب اعمال نکنید. سپس به مدت 15 دقیقه به چسب اجازه دهید تا به خوبی خشک شود. البته شایان ذکر است که برخی از محصولات جدید ظرف چند دقیقه کاملا خشک می شوند، بنابراین لازم است تا قبل از استفاده آن بر روی کاغذ دیواری حتما دستورالعمل های سازنده را دنبال کنید.


مرحله چهارم: تخت کردن لبه ها

پس از اعمال چسب و کمی انتظار، حالا باید لبه کاغذ دیواری را به خوبی تخت کنید. اما لزومی ندارد فشار زیادی اعمال کنید، زیرا افشار بیش از موجب بیرون زدن چسب و بلند شدن مجدد لبه ها میشود. همچنین اگر سطح کاغذ دیواری شده شما برجسته باشد، اعمال فشار زیاد باعث صاف شدن طرح و خراب شدن کاغذ دیواری خواهد شد.


در نهایت چسب اضافی را با یک اسفنج مرطوب از روی کاغذ دیواری پاک کنید. در صورت نیاز اجازه دهید زمان بیشتری را برای خشک شدن کامل صرف کند.

لینک مطلب

انصراف
© ۱۴۰۰ کاغذ دیواری و دکوراسیون داخلی رویال کینگ، قدرت گرفته از اورمان، تمامی حقوق محفوظ می‌باشد.