مطلب تازه

کاغذ دیواری مناسب فضای اتاق کودک

کاغذ دیواری مناسب فضای اتاق کودک

توی اتاق کودکان به جای استفاده ار رنگ یا گچ میتوان از کاغذ دیواری های کارتونی و شخصیت های کارتونی که خیلی دوست داره استفاده کنیم ،تا هم تنوعی در روحیات ظریف کودکانه خلق کنیم و هم فضای اتاق کودک فضای دلخواه و آرامش بخشی براش باشه.

تماس با ما
از نو

انتخاب رنگ کاغذ دیواری (قسمت اول)

انتخاب رنگ کاغذ دیواری (قسمت اول)

در طراحی، رنگ حائز اهمیت ترین عنصری است که مطرح میشود و مورد توجه قرار میگیرد. در واقع همه چیز رنگی وجود دارد حتی دیوارهای سفید یا خامه ای که دارید هم رنگی محسوب میشوند و دارای رنگ هستند. زمانی که با افراد مختلف در مورد رنگ صحبت می کنیم متوجه میشویم که سلیقه افراد با یکدیگر کاملا متفاوت است و همین باعث میشود در زمان انتخاب رنگ دچار تردید و وسواس شویم. آیا رنگی که انتخاب میکنم مناسب است؟ یا آیا میتوانم رنگ انخابی خود را برای کاغذ دیواری دیوار ها استفاده کنم یا خیر؟

بنابراین چیزی که واقعیت دارد، وجود این نوع نگرانی ها است و چیزی که مهم است تصمیم گیری برای یک انتخاب یک رنگ مناسب است. بنابراین در در شروع فرایند طراحی داخلی، باید حتما این تصمیم گیری اتخاذ شود. در ادامه قانون های مهمی که در زمان انتخاب رنگ باید در نظر گرفته شود، بیان شده است که با دنبال کردن آنها میتوانید اطلاعات مفیدی در خصوص رنگ به دست آورید و رنگ مناسب و زیبایی را برای کاغذ دیواری دیوار های خود انتخاب کنید. امیدوارم پس از خواندن این مطلب، احساس اطمینان بیشتری به دست آورده باشید و قاطعانه رنگ خود را انتخاب کنید.

11 قانون طراحی رنگ که به شما کمک میکند تا مانند یک طراح داخلی رنگ کاغذ دیواری خود را انتخاب کنید:

1. رنگ دارای 3 ویژگی است که این 3 ویژگی درکنار هم به شما کمک میکند تا رنگ ها را از هم تفکیک کنید و میان آنها تمایز قائل شوید و از این طریق میتوانید تفاوت میان رنگ کاغذ دیواری های به ظاهر مشابه را تشخیص دهید.

  • رنگ - شناسایی نوع خاصی از رنگ.
  • مقدار – میزان تاریکی یا روشنی.
  • شدت - اشباع رنگ.

2- شکل فضای مورد نظر، کیفیت نور و نوع عملکرد فضا، از جمله مواردی هستند که به شما در انتخاب رنگ مناسب کمک میکنند و میتوانید هدفمند رنگ کاغذ دیواری خود را انتخاب انتخاب کنید. در واقع رنگ های خاصی وجود دارند که عموما برای محیط های خاصی مورد استفاده قرار میگیرند. برای نمونه رنگ قرمز مناسب اتاق غذا خوری است و از رنگ آبی (آلبوم کاغذ دیواری رمانتیک2 از اریکا) برای سرویس بهداشتی استفاده میشود. اما نکته ای که وجود دارد این است که این یک قانون قطعی نیست و رنگ ها منعطف هستند و شما میتوانید بنا به سلیقه خود، آنها را در هر مکانی که خواستید مورد استفاده قرار دهید. پس کافی است شجاع باشید و این قوانین را فراموش کنید.

3- نکته دیگر در خصوص طول موج رنگ هاست. برای مثال رنگ های طیف قرمز، دارای طولانی ترین طول موج ها هستند و برای نگاه کردن به آنها انرژی مصرف میکند. به عبارت دیگر میتوان گفت این رنگ ها جلب توجه میکنند (آلبوم کاغذ دیواری ویکتوریا از آرت، بارسلون از برند، داووک از برند، لیزا از برند و مورگانا). این در حالی است که رنگ های طیف بنفش، در خلاف این امر است و دارای طول موج کوتاهی میباشند و میتوان گفت این رنگ ها آرامش بخش هستند (آلبوم کاغذ دیواری مونا از برند، والنسیا از چنل، ایگل یا عقاب از دیاموند، پیک از مدا و مولین روژ از مدکس). حال با توجه به این نکته و ترفند میتوانید طراحی داخلی مد نظر خود را اعمال کنید و از این طریق، میتوانید اتاق های کوچک خود را بزرگ تر جلوه دهید یا برعکس، میتوانید اتاق های بزرگ خود را به مکانی دنج و صمیمی تبدیل نمایید. به استفاده از این ترفند در فضاهای کوچک فکر کنید تا به بزرگتر شدن فضا و یا برعکس در فضاهای بزرگتر کمک کنید تا فضای به راحتی دنج تر کمک کند.

4- نکته دیگر، مربوط به خلوص رنگ میباشد. در حقیقت هرچه رنگ خالص تر باشد، خاصیت پیشروی بیشتری دارند یا به عبارتی آنها واقعی تر هستند و تمایل دیدن آنها بیشتر است. در مقابل، هر چه رنگ "تلفیق" تری داشته باشیم، این خصوصیت کاهش می یابد. از طرفی رنگ‌های تیره از جنبه بصری انسان پیشروی می‌کنند به این سبب دیوارهای تیره رنگ، اتاق را کوچکتر نشان می‌دهند. متقابلا رنگ‌های روشن پسروی داشته فضا را بزرگ‌تر می‌نمایند. در این میان، رنگ خالص زرد یا نارنجی بیشتر از سایر رنگ ها پیشروی می کند (آلبوم های کاغذ دیواری ونوستا از اکو، اورست از اریکا، نیو مونالیزا از اریکا، عقیق از آی اند دی). بنابراین برای جلب توجه اتاقتان، میتوانید از این نکات استفاده کنید.

5- نکته ای که در خصوص رنگ ها وجود دارد این است که رنگها می توان به شدت تحت تأثیر سایر رنگهای اطراف خود قرار گیرند. علت این امر نیز این است که چشم رنگ های مجاور به هم را تلفیق میکند. بنابرین حتما این نکته را در زمان ترکیب رنگ رنگها مد نظر داشته باشید. برای این منظور میتوانید برای انتخاب درست رنگ کاغذ دیواری و وسایل و ترکیب رنگ رنگها، چرخه رنگی رنگ ها را مورد بررسی قرار دهید و رنگ های مکمل را انتخاب نمایید.

لینک مطلب

انصراف
© ۱۴۰۱ کاغذ دیواری و دکوراسیون داخلی رویال کینگ، قدرت گرفته از اورمان، تمامی حقوق محفوظ می‌باشد.