مطلب تازه

کاغذ دیواری مناسب فضای اتاق کودک

کاغذ دیواری مناسب فضای اتاق کودک

توی اتاق کودکان به جای استفاده ار رنگ یا گچ میتوان از کاغذ دیواری های کارتونی و شخصیت های کارتونی که خیلی دوست داره استفاده کنیم ،تا هم تنوعی در روحیات ظریف کودکانه خلق کنیم و هم فضای اتاق کودک فضای دلخواه و آرامش بخشی براش باشه.

تماس با ما
از نو

کاغذ دیواری یا رنگ کدام به صرفه است؟

کاغذ دیواری یا رنگ کدام به صرفه است؟

در زمان تغییر دکوراسیون و انتخاب یک دیوارپوش، همواره دو عامل رنگ و کاغذ دیواری مورد مقایسه قرار میگیرند. در ابتدای این مقایسه باید گفت که هر دو مورد رنگ و کاغذ دیواری، میتوانند تاثیر بسزایی در طراحی داخلی داشته باشند. بنابراین میتوان کاملا از رنگ یا کاملا از کاغذ دیواری استفاده نمود. اما در این راستا، یک گزینه ی خلاقانه دیگر، استفاده ترکیبی از هر دو دیوار پوش است. اما نکته ای که در هنگام انتخاب مد نظر قرار میگیرد، این است که برخی از افراد به دنبال یک برنامه ریزی بلند مدت هستند و انتظار دارند دیوارپوش آنها بادوام باشد و بتوانند تا چندین سال از آن استفاده کنند. عامل مهم دیگری نیز وجود دارد که بسیار مورد توجه قرار میگیرد و آن هم میزان هزینه مورد نیاز است. در واقع هزینه مورد نیاز با تعداد دیوارهای منزل مرتبط است. به عبارت دیگر مجموع تعداد دیوارهای مد نظر برای کاغذ دیواری و تعداد دیوارهای مورد نظر برای رنگ آمیزی، هزینه نهایی را مشخص میکنند.

در حالت کلی میتوان گفت رنگ آمیزی در مقایسه با کاغذ دیواری ارزان تر است و به بو دجه کمتری نیاز دارد. اما این در حالی است که کاغذ دیواری با وجود آنکه هزینه بیشتری مصرف میکند، از ماندگاری و دوام بالاتری نیز برخوردار است. حال چنانچه میزان بودجه کمی را در این خصوص در نظر گرفته اید، میتوانید اتاق هایتان را رنگ آمیزی کنید.

اما اگر میزان بودجه بیشتری در نظر بگیرید، میتوانید با صرف هزینه کمی، اتاق هایتان را با یک رنگ زیبا، رنگ آمیزی کنید و یک دیوار را به عنوان دیوار نمایش، با یک کاغذ دیواری که طرح و رنگ آن با رنگ دیگر دیوارها همخوانی دارد، بپوشانید. حسن این عمل این است که بعد از چند سال، چنانچه قصد تغییر دکوراسون داشته باشید میتوانید به راحتی طرح و رنگ کاغذ دیواری را تغییر دهید و به راحتی کاغذ دیواری قبلی را جدا کرده و کاغذ جدید را نصب نمایید.

در این راستا اگر از ایده مطرح شده در قسمت قبل استفاده کنید، قاعدتا هزینه کمی مصرف میشود. البته شایان ذکر است که اکثر کاغذ دیواری ها نسبت به شستشو مقاوم هستند و همچنین در برابر ضربات و سایش نیز از مقاومت بالایی برخوردار است و میتواند تا 15 سال مورد استفاده قرار گیرد و دوام داشته باشد. این در حالی است که رنگ، باید مورد بررسی و مراقبت قرار گیرد و به سرعت با لایه جدید، پوشانده شود. ضمن اینکه رنگ به راحتی ضربه میبیند و در برابر صدمات مقاوم نیست.

یکی دیگر از مواردی که باید در نظر گرفت این است که کدام اتاق هدف شما است. نوع اتاق مورد نظر در چگونگی انتخاب دیوارپوش، بسیار حائز اهمیت است. برای مثال انتخاب نوع دیوارپوش برای محیط های دارای رطوبت مانند آشپزخانه، سرویس بهداشتی و زیر زمین ها از حساسیت بالاتری نسبت به دیگر اتاق ها برخوردار است و باید در برابر آب و رطوبت مقاوم باشند. بنابراین میتوانید از رنگ براق و کاغذ دیواری مقاوم استفاده کنید. شایان ذکر است در این محیط ها نباید هر نوع کاغذ دیواری را مورد استفاده قرار داد زیرا میزان رطوبت موجود باعث ضعیف شدن چسب کاغذ دیواری ها شده و از بین میروند.

در آخر به شما اطمینان میدهیم شما هر دیوارپوش که انتخاب کنید، رنگ یا کاغذ دیواری، میتواند به کلی ظاهر اتاق شما را عوض کند و این مورد تنها به سلیقه، میزان بودجه و نوع اتاق شما بستگی دارد. اما پس از انتخاب نوع دیوارپوش، مسئله مهمی که مطرح میشود، رنگ و مدل دیوارپوش که میتواند نظر افراد را به خود جلب کند. بنابراین دقت کنید تا یک هماهنگی میان دیوارپوش و وسایل منزل برقرار کنید تا جلوه زیبایی پیدا کند به روزترین محصولات کاغذ دیواری را میتوانید در سایت ما مورد بررسی قرار دهید. پس به عنوان نتیجه گیری میتوان گفت میزان بودجه امر مهمی است اما امری کافی نبوده و به تنهایی مورد بررسی قرار نمیگیرد.

لینک مطلب

انصراف
© ۱۴۰۱ کاغذ دیواری و دکوراسیون داخلی رویال کینگ، قدرت گرفته از اورمان، تمامی حقوق محفوظ می‌باشد.