مطلب تازه

نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری

چنانچه طرح کاغذ دیواریتان قدیمی شده و حس رضایت بخشی به شما نمی دهد، زمان آن رسیده است تا با نصب یک کاغذ دیواری جدید، تحولی اساسی در منزل خود ایجاد کنید. در این زمان سوالی که مطرح میشود این است که آیا میتوان کاغذ دیواری جدید را بر روی کاغذ دیواری قدیمی نصب نمود؟ جواب این سوال مثبت است. در واقع شما میتوانید ماغذ دیواری مد نظر خود را بر روی کاغذ دیواری قدیمی خود نصب نمایید اما باید چند عنصر را مد نظر قرار دهید.

تماس با ما
از نو

جدا کردن کاغذ دیواری به روشی ارزان و خانگی

جدا کردن کاغذ دیواری به روشی ارزان و خانگی

بسیاری از افراد پس از خرید خانه، بسیار هیجان دارند تا دکوراسیون خانه را مطابق با سلیقه خود انجا دهند. اما گاهی اوقات با کاغذ دیواری های از مد خارج شده و ناخوشایند مواجه میشوند که با سلیقه آنها در تضاد است.

جدا کردن و کندن کاغذ دیواری می تواند کاری سخت و دشوار باشد که صاحب خانه ها با آن مواجه میشوند. از این رو میتوانید کسی را استخدام کنید تا این کار را انجام دهد و دیوار مد نظر را به زیبایی که میخواهید تبدیل کند. اما باید این نکته را نیز در نظر داشته باشید که انجام این عمل هزینه بر است، مخصوصا زمانی که با کاغذ دیواری های زیادی روبرو باشید.

اما چنانچه خودتان دست به کار شوید، میتوانید این کار را بدون هزینه انجام دهید. اگرچه ممکن است در ابتدا این کار برای شما جذابیت خاصی نداشته باشد. اما در این صورت لازم نیست هزینه زیادی برای کارگران و مواد شیمیایی مضر پرداخت کنید. در اینجا نحوه جدا سازی کاغذ دیواری به روشی موثر و با استفاده از مواد طبیعی با هزینه کم را به شما آموزش می دهیم.

مواد مورد نیاز:

 • سرکه سفید
 • آب گرم
 • یک بطری اسپری یا اسفنج
 • ابزار برای برش کاغذ دیواری (اختیاری)
 • اسکرپر یا کاردک

مقدمات

در ابتدا لازم است تا با یک ابزار، بر روی کاغذ دیواری مورد نظر خود، یک برش کوچک ایجاد کنید تا به وسیله آن عمل جداسازی کاغذ دیواری راحت تر شود. البته در حین انجام کار دقت کنی تا خراش را عمیق ایجاد نکنید و به دیوار آسیب نرسانید.

همچنین اگر لبه های کاغذ دیواری بلند شده است، به عنوان روشی دیگر میتوانید عمل جدا سازی را از آن قسمت شروع کنید. این عمل باعث می شود تا لایه هایی که در برابر رطوبت غیرقابل نفوذ هستند از بین بروند. بنابراین زمانی که آن را خیس کنید، کاغذ بلافاصله مرطوب می شود و به راحتی جدا میگردد.

در مرحله بعد باید از یک مقدار مساوی از سرکه و آب گرم را برداشته و در یک بطری اسپری یا سطل مخلوط کنید و محلول بدست آمده را به صورت آزاد روی کاغذ دیواری اعمال کنید. بعد از اتمام این کار، به کاغذ دیواری 15 دقیقه فرصت دهید تا مایع را به خوبی در خود جذب کند و خیس شود. سپس برای جدا کردن کاغذ دیواری از یک کاردک استفاده کنید. در اینجا اگر به اندازه کافی از محلول استفاده کرده باشید، میتوانید کاغذ دیواری را به راحتی از دیوار جدا کنید.

چگونگی و حسن این عمل

در این روش اسید استیک موجود در سرکه به عنوان یک حلال عمل می کند و همین امر باعث حل شدن خمیر و چسب کاغذ دیواری می گردد. ضمن اینکه این روش دارای محاسنی به شرح زیر نیز می باشد:

 • روشی ارزان و اقتصادی است.
 • هیچ نوع مواد شیمیایی سخت مورد استفاده قرار نمی گیرد.
 • شما هیچ بوی بدی احساس نخواهید کرد. در حقیقت، از سرکه به عنوان یک دفع کننده بوی بد اسستفاده میشود.
 • محلول مورد استفاده غیر سمی است، برای کودکان مضر نمیباشد و دوستدار محیط زیست و حیوانات خانگی است.
 • در اینجا از حداقل مواد تمیز کننده استفاده شده است. برخی از افراد از نرم کننده پارچه رقیق شده استفاده می کنند، اما استفاده از این روش باعث کثیفی میشود. همچنین ممکن است مواد شیمیایی بر روی دیوار یا کف بجا بمانند.

نکات

 • چنانچه در مرحله اول کاغذ دیواری به راحتی جدا نشود، میتوانید مجددا یک خراش بر روی آن ایجاد کنید و پس از محلول پاشی، مجددا سعی نمایید.
 • انواع کاردک ها را آماده کنید. برخی از افراد از کارت اعتباری پلاستیکی استفاده می کنند زیرا در این حالت احتمال آسیب رساندن به زیرپوش های کاغذ دیواری نسبت به کاردک فلزی کمتر است. همچنین در برخی موارد ممکن است شما به یک تیغ نیاز داشته باشید تا آن را (با دقت) در زیر لبه های کاغذ دیواری استفاده کنید و شروع به لایه برداری کاغذ کنید.
 • در ابتدا بر روی یک نقطه کوچک مترکز شوید و پس از آنکه از تمیز شدن منطقه مطمئن شدید، به نقاط دیگر فکر کنید. زیرا باید مراقب خشک شدن دیوار نیز باشید و قبل از خشک شدن، کاغذ دیواری را جدا کنید.

برای موارد دشوار

اگر در خانتان با حجم زیادی از کاغذ دیواری روبرو هستید وسعی دارید تمای آنها را از بین ببرید، یا چنانچه کاغذ دیواری از قاومت بالایی برخوردار است و به سختی جدا میگردد، میتوانید از دستگاه بخار دستی استفاده کنید. در این حالت برای گرم کردن و از بین بردن چسب کاغذ دیواری از گرما و آب استفاده می شود. بنابراین کافی است شما بخار را به مدت 10 ثانیه روی دیوار نگه دارید. این عمل کاغذ دیواری را به اندازه کافی سست می کند و میتوانید به راحتی آن را جدا نمایید.

این دستگاه نسبتا ارزان است و میتواند به نوبه خود به صرفه و اقتصادی باشد. حال اگر با کاغذ دیواری نقاشی شده، کاغذ دیواری وینیل یا مقدار زیادی خمیر کاغذ دیواری سر و کار دارید، این روش موثر میباشد. ترفند سرکه بسیار عالی است، و در حالت کلی واقعا خوب کار می کند، اما در موارد سخت تر، استفاده از بخار کمک می کند تا خمیر کاغذ دیواری قدیمی براحتی و به طور موثرتری سست شود و عل جداسازی سریع تر انجام گیرد.

لینک مطلب

انصراف
© ۱۴۰۱ کاغذ دیواری و دکوراسیون داخلی رویال کینگ، قدرت گرفته از اورمان، تمامی حقوق محفوظ می‌باشد.