مطلب تازه

نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری

چنانچه طرح کاغذ دیواریتان قدیمی شده و حس رضایت بخشی به شما نمی دهد، زمان آن رسیده است تا با نصب یک کاغذ دیواری جدید، تحولی اساسی در منزل خود ایجاد کنید. در این زمان سوالی که مطرح میشود این است که آیا میتوان کاغذ دیواری جدید را بر روی کاغذ دیواری قدیمی نصب نمود؟ جواب این سوال مثبت است. در واقع شما میتوانید ماغذ دیواری مد نظر خود را بر روی کاغذ دیواری قدیمی خود نصب نمایید اما باید چند عنصر را مد نظر قرار دهید.

تماس با ما
از نو

از کدام کاغذ دیواری استفاده کنیم؟

از کدام کاغذ دیواری استفاده کنیم؟

مدت زمان زیادی از به روی کار آمدن کاغذ دیواری میگذرد و تواتنسته است در طول این مدت به خوبی تکامل یابد. در واقع امروزه چهار نوع کاغذ دیواری مختلف وجود دارد که هر یک دربردارنده مجموعه ای از جوانب مثبت و منفی می باشند. برای درک بهتر این موضوع، در ادامه مواردی از این چهار نوع کاغذ دیواری مطرح میگردد.

کاغذ دیواری با کاغذ

می توان گفت شناخته شده ترین نوع دیوار پوش، کاغذ دیواری است که کاملا از کاغذ ساخته شده است و هیچ نوع پوششی برای آن استفاده نشده است. اما در این حالت استفاده نکردن از هیچ نوع پوششی، سبب آسیب دیدن کاغذ دیواری می گردد ضمن اینکه این امر تمیز کردن آن را نیز دشوار می سازد. بنابراین چنانچه سعی کنید از پارچه ای مرطوب برای تمیز کردن آن استفاده کنید، احتمالا کاغذ دیواری شما دچار پارگی می شود. ضمن اینکه اینگونه کاغذ دیواری ها به راحتی توسط نور مستقیم دچار رنگ پریدگی شده و طرح و نقش آنها محو می شود. البته این کاغذ دیواری ها را بیشتر در خانه ها و آپارتمان های قدیمی دیده می شوند. بنابر توضیحات ارائه شده در میان چهار نوع کاغذ دیواری موجود، نباید از این نوع کاغذ دیواری در اتاق های پر کاربرد استفاده نمود کرد زیرا بسیار شکننده و آسیب پذیر میباشند.

کاغذ دیواری با روکش وینیل

در اینجا برای ساخت کاغذ دیواری از پایه کاغذ استفاده میشود. اما از وینیل اکریلیک یا پلی وینیل کلرید برای پوشاندن سطح کاغذ دیواری استفاده میشود که همین امر سبب راحت شدن فرایند تمیز کردن کاغذ دیواری میگردد. در حقیقت هدف اصلی از ایجاد یک لایه اضافی بر روی این کاغذ دیواری، مقاوم ساختن آن در برابر تمیز کردن می باشد.

این نوع از کاغذ دیواری ها را می توان در اتاق هایی که دارای رطوبت هستند، از جمله سرویس بهداشتی و آشپزخانه مورد استفاده قرار داد. بنابراین به کمک روکش وینیل، می توان از الگوها و کاغذ دیواری در برابر صدمات آب و رطوبت محافظت نمود، اگرچه باید آن را تا حد ممکن خشک نگه داشت.

کاغذ دیواری پارچه ای

در نمونه ای دیگر از کاغذ دیواری ها می توان بجای استفاده از کاغذ، از یک لایه پارچه به عنوان روکش استفاده نمود. بر خلاف کاغذ دیواری با روکش وینیل، در کاغذ دیواری با روکش پارچه، طرح ها بر روی روکش قرار گرفته اند. نکته حائز اهمیت در این مورد این است که نباید از این کاغذ دیواری در اتاق های مرطوب استفاده نمود. حال آنکه شما میتوانید از این کاغذ دیواری برای زیباتر به نظر رسیدن اتاق های نشیمن و غذا خوری استفاده کنید.

وینیل جامد

مشابه با کاغذ دیواری پارچه ای، کاغذ دیواری وینیل جامد نیز دارای پایه ای از جنس پارچه است. اما تفاوت آن با کاغذ دیواری وینیل، این است که در اینجا از وینیل جامد استفاده می شود که می تواند در برابر آب و شستشو مقاومت بیشتری داشته باشد. این نوع کاغذ دیواری بهترین انتخاب برای پوشش دیوار اتاق های کودکان و اتاق هایی است که رفت و آمد در آن زیاد است. علت این امر نیز مقاومت بالای آن در برابر صدمات می باشد. اما با این حال، استفاده از این مورد چندان ضروری نمی باشد زیرا برای دوام در شرایط بسیار سخت تر طراحی شده است، نه برای استفاده روزمره. در نتیجه اگر اتاق شما بسیار آسیب پذیر است و نیازمند آن هستید که کاغذ دیواری آن را مرتبا تمیز کنید، می توانید وینیل جامد را مورد استفاده قرار دهید.

لینک مطلب

انصراف
© ۱۴۰۱ کاغذ دیواری و دکوراسیون داخلی رویال کینگ، قدرت گرفته از اورمان، تمامی حقوق محفوظ می‌باشد.