مطلب تازه

نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری

چنانچه طرح کاغذ دیواریتان قدیمی شده و حس رضایت بخشی به شما نمی دهد، زمان آن رسیده است تا با نصب یک کاغذ دیواری جدید، تحولی اساسی در منزل خود ایجاد کنید. در این زمان سوالی که مطرح میشود این است که آیا میتوان کاغذ دیواری جدید را بر روی کاغذ دیواری قدیمی نصب نمود؟ جواب این سوال مثبت است. در واقع شما میتوانید ماغذ دیواری مد نظر خود را بر روی کاغذ دیواری قدیمی خود نصب نمایید اما باید چند عنصر را مد نظر قرار دهید.

تماس با ما
از نو

محاسن و معایب استفاده از کاغذ دیواری راه راه

محاسن و معایب استفاده از کاغذ دیواری راه راه

اکثر افراد علاقه زیادی به استفاده از کاغذ دیواری های راه راه دارند. کاغذ دیواری راه راه ممکن است چشم ها را اذیت کند و خطای دید به وجود آورد ولی این در حالی است که کسی آن را کنار نمیگذارد و در طراحی منزل یا محل کار از آن استفاده می کنند. اما همانند هر ویژگی طراحی، باید قبل از سرمایه گذاری وقت و هزینه برای ایجاد تغییر دکوراسیون و استفاده از این طرح، لازم است مواردی را در نظر بگیرید.

اما نکات مثبت و منفی مربوط به کاغذ دیواری های راه راه چه مواردی می تواند باشد؟

نکته مثبت: یک طرح تک و منحصر به فرد است.

استفاده از کاغذ دیواری راه راه باعث خاص و برجسته شدن دیوارها میگردد. البته شاید تاکنون شما توجه این مورد نگشته باشید و علت آن این است که پدید آوردن آن یک امر جسورانه است که تمامی افراد قادر به انجام آن نیستند. حال اگر انتخاب شما کاغذ دیواری راه راه است، میتوانید از طریق آن مهمانان خود را شگفت زده کنید.

نکته مثبت: مدرن است.

در حقیقت کاغذ دیواری راه راه از کنار هم قرار گرفتن خطوطی مرتب و زاویه های تیز، ارائه شده است. بنابراین چنانچه قصد دارید ظاهری مدرن، مرسوم و مد روز را به اتاق خود هدیه دهید، این گزینه میتواند انتخاب بسیار مناسبی برای شما باشد. همچنین در این زمینه شما میتوانید هر دو طرح افقی (آلبوم های ویکتوریا از برند ویکتوریا، هلن از برند رویال و تارا از برند مدرن) و عمودی (آلبوم های بیلبائو از برند چنل، بایرن مونیخ از برند لوکس دکور و کوپر از برند فدک) را مورد استفاده قرار دهید.

نکته مثبت: تطبیق پذیر است.

کاغذ دیواری های راه راه، دارای طیف گسترده ای از رنگ ها، جهت ها و عرض نوار ها هستند که می توانید به راحتی هر یک را بسته به نوع اتاق و سلیقه خود انتخاب کنید. در این راستا میتوانید از نوارهای باریک و عمودی (آلبوم های دریم-رویاها از برند رویال، رولکس از برند فدک و رکسانا از برند آرت) بر روی دیوارهایی استفاده کنید که هدفتان بلند نشان دادن دیوار و هدایت چشم به سمت بالا است. در خصوص رنگ و طرح نیز، هم میتوانید کاغذ دیواری خنثی انتخاب کنید هم میتوانید یک کاغذ دیواری تند و جسورانه را مورد استفاده قرار دهید.

نکته مثبت: چندین رنگ را در هم میگنجاند.

برخی از کاغذ دیواری های راه راه، دربردارنده چندین رنگ مختلف میباشند (آلبوم های والنسیا از برند چنل و آکسفورد از برند لوکس دکور) و شما میتوانید طرحی را انتخاب نمایید که دارای سه یا چند تن رنگ باشد. بنابراین این آزادی را دارید که یک پالت رنگی بزرگ را در اتاق خود به وجود بیاورید.

نکته مثبت: اتاق را وسیع تر نشان میدهد.

در کاغذ دیواری، نوارهای افقی سبب میشوند تا اتاق وسیع تر از آنچه هست به نظر رسد و نوارهای عمودی باعث می شوند تا سقف اتاق بسیار بلند تر از واقعیت ظاهر شود. بنابر آنچه گفته شد، میتوانید با صرف کمترین هزینه و بدون استفاده از مصالح ساختمانی، یک تحول بزرگ در اتاق خود ایجاد کنید.


نکته منفی: انتخاب اشتباه پهنای نوار میتواند نتیجه معکوس داشته باشد.

در حال حاضر نکات منفی بسیار کمی در خصوص کاغذ دیواری های راه راه مطرح شده است. انتخاب اندازه مناسب نوار بر اساس اندازه فضای اتاق بسیار مهم است. به عنوان مثال اگر برای یک دیوار وسیع، یک الگوی عمودی با هزاران نوار باریک انتخاب کنید، تعداد نوارهای زیادی مورد استفاده قرار میگیرد و همین امر ممکن است باعث سرگیجه نیز بشود!

از طرف دیگر ، استفاده از نوارهای افقی پهن (آلبوم های رومئو از برند فدک و پورتو از برند چنل) در اتاق نیز سود چندانی نخواهد داشت. زیرا جدا از اینکه باعث گسترده به نظر رسیدن اتاق نمیشود، بلکه باعث اشغال شدن فضای اتاق نیز میگردد. بنابراین مهم است تا قبل از انتخاب کاغذ دیواری، همه جوانب را مورد بررسی قرار دهید.

نکته منفی: در هنگام نصب کاغذ دیواری باید کاملا دقیق باشید!

زمانی که با یک طرح غیر راه راه مواجه هستید، درصد بسیار پایینی وجود دارد که کسی متوجه درصدی از کج نصب شدن کاغذ دیواری شود. اما در خصوص کاغذ دیواری های راه راه، این امر نابخشودنی است. بنابراین در هنگام نصب باید کاملا دقت شود تا طرح ها به درستی در جای خود قرار گیرند.

در اینجا برخی از نکات حائز اهمیت مربوط به کاغذ دیواری های راه راه را بیان نمودیم. حال آنکه شما میتوانید محصولات ما را بررسی نمایید و به راحتی طرح و مدل خود را انتخاب کنید. البته این نکته را نیز باید مد نظر قرار داد که اگر در بین مشاهدات خود، موردی را دیدید که نظر شما را به خود جلب کرده است، بهتر است به فکر جوانب مثبت و منفی آن نباشید و سریعا آن را انتخاب نمایید.

لینک مطلب

انصراف
© ۱۴۰۱ کاغذ دیواری و دکوراسیون داخلی رویال کینگ، قدرت گرفته از اورمان، تمامی حقوق محفوظ می‌باشد.