مطلب تازه

نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری

چنانچه طرح کاغذ دیواریتان قدیمی شده و حس رضایت بخشی به شما نمی دهد، زمان آن رسیده است تا با نصب یک کاغذ دیواری جدید، تحولی اساسی در منزل خود ایجاد کنید. در این زمان سوالی که مطرح میشود این است که آیا میتوان کاغذ دیواری جدید را بر روی کاغذ دیواری قدیمی نصب نمود؟ جواب این سوال مثبت است. در واقع شما میتوانید ماغذ دیواری مد نظر خود را بر روی کاغذ دیواری قدیمی خود نصب نمایید اما باید چند عنصر را مد نظر قرار دهید.

تماس با ما
از نو

کاغذ دیواری چسبدار

کاغذ دیواری چسبدار

اصطلاح کاغذ دیواری چسبدار به این معناست که در کارخانه از قبل به پشت این دسته از کاغذ دیواری ها چسب اعمال شده است. به عبارت دیگر میتوان گفت که در پشت این کاغذ دیواری ها یک لایه اضافی از چسب اعمال شده است تا از این طریق فرآیند نصب کاغذ دیواری راحت تر گردد. به طور معمول ، کاغذ دیواری چسبدرا توسط افرادی که ترجیح می دهند خودشان کاغذ دیواری را نصب کنند، مورد استفاده قرار میگیرد.

کاغذ دیواری چسبدار مانند یک تمبر پستی است

ساده ترین راه برای توصیف کاغذ دیواری چسبدار،استفاده از کلمه تمبر است که همگی با آن آشنایی دارید. البته وجه تشابه این دو در چسبدار بودن آنهاست اما تفاوت آنها در نوع چسباندن آنها است، ولی در حالت کلی میتوان این دو نوع را در یک مفهوم در نظر گرفت.در هنگام استفاده از کاغذ دیواری چسبدار، با افزودن رطوبت می توانید آن را به راحتی بر روی دیوار مورد نظر نصب کنید. برای اطمینان از نصب کامل و دقیق کاغذ بر روی دیوار، باید آب را کاملا در طول نوار بپاشید.

­ آیا به مواد اضافی نیاز است؟

کاغذ دیواری چسبدار بگونه ای ساخته شده است که به هیچ چسب اضافی احتیاج ندارید. اما عده ای وجود دارند که هنوز اعتقاد ندارند چسب موجود بر پشت آن کافی نیست و چسب اضافی اعمال میکنند. بنابراین در صورت تمایل می توانید از چسب مازاد استفاده کنید. در این حال باید دقت کنید که از ضخامت بسیار نازک استفاده کنید، به طوری که کاغذ دیواری را با رطوبت بیش از حد خود خیس نکند، درست مثل اینکه نباید از آب زیادی نیز برای مرطوب کردن تمبر استفاده کنید. زیرا بیش از حد مرطوب شدن کاغذ دیواری، باعث میشود که کاغذ نتواند به خوبی بر روی دیوار بچسبد و به زودی از دیوار جدا خواهد شد.

با اینکه کاغذ دیواری چسبدار به فرایند نصب، کمک بسیاری میکند، اما در هنگام نصب، باید بسیار مراقب بود و دقت نمود. البته در این راستا نه تنها میزان آب و مقدار چسب اضافی مهم است، بلکه باید در هنگام نصب دقت کنید تا از چروک یا برآمدگی ها نیز جلوگیری کنید.

لینک مطلب

انصراف
© ۱۴۰۱ کاغذ دیواری و دکوراسیون داخلی رویال کینگ، قدرت گرفته از اورمان، تمامی حقوق محفوظ می‌باشد.