مطلب تازه

نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری

چنانچه طرح کاغذ دیواریتان قدیمی شده و حس رضایت بخشی به شما نمی دهد، زمان آن رسیده است تا با نصب یک کاغذ دیواری جدید، تحولی اساسی در منزل خود ایجاد کنید. در این زمان سوالی که مطرح میشود این است که آیا میتوان کاغذ دیواری جدید را بر روی کاغذ دیواری قدیمی نصب نمود؟ جواب این سوال مثبت است. در واقع شما میتوانید ماغذ دیواری مد نظر خود را بر روی کاغذ دیواری قدیمی خود نصب نمایید اما باید چند عنصر را مد نظر قرار دهید.

تماس با ما
از نو

ایده هایی برای کاغذ دیواری اتاق

ایده هایی برای کاغذ دیواری اتاق

کاغذ دیواری، دیوارپوشی است که می­تواند به تنهایی چشم ­انداز زیبایی را بوجود آورد و نظر همگان را به خود جلب کند. خوشبختانه امروزه کاغذ دیواری ها در رنگ ها و طر­ح های مختلفی ایجاد شده ­اند که می­توان متناسب با سلیقه خود هر طرح و مدلی را به راحتی انتخاب نمود. آنچه در مورد کاغذ دیواری جالب است این است که می­توان از آن به روش های مختلف و در مکان های مختلف استفاده کرد که در ادامه با ارائه 9 ایده، شما را برای استفاده هرچه بهتر از کاغذ دیواری راهنمایی می­کنیم.

پوشاندن تمام دیوارها

کلاسیک­ ترین راه استفاده از کاغذ دیواری، پوشاندن تمام دیوارها است. اگرچه ممکن است به نظر برسد که این روش مربوط به چند دهه قبل است و امروزه چندان محبوب به نظر نرسد اما بسته به اتاق و نوع کاغذ دیواری، همچنان می­توان این روش را مد نظر قرار داد و از زیبایی آن بهره برد. اما نکته اصلی در خصوص رنگ و مدل است. به نظر وقت آن رسیده است که دیگر رنگ های روشن و سبک های هندسی دهه 70 و گل های ظریف دهه 80 را فراموش کنیم و طرح و مدل های امروزی مانند آلبوم کاغذ دیواری ویکتوریا از برند ویکتوریا را بیشتر مد نظر قرار دهیم. برای مثال در برخی از اتاق ها، می­توانید تمام دیوارها را با یک رنگ جسورانه بپوشانید و یک اتاق زیبا را به نمایش بگذارید یا برعکس، در برخی از اتاق ها، استفاده از یک کاغذ دیواری با بافت ساده می­تواند ظرافت و زیبایی خاصی را جلوه کند.


تصویر از پینترست

نیمی از دیوار را بپوشانید

پوشاندن نیمه بالایی یا پایینی دیوار نیز می­تواند یک راه عالی برای بوجود آوردن یک فضای زیبا در اتاق باشد. البته این نوع کاغذ دیواری کردن در دهه ­های قبل از محبوبیت بالایی برخوردار بود. اما امروزه در برخی از منازل که طرفدار سبک سنتی هستند هم این مدل را می­توان مشاهده نمود. البته در این حالت بهتر است قسمت کاغذ دیواری شده را با استفاده از قرنیز، از قسمت کاغذ دیواری نشده، جدا کنید. در حالت کلی می­توان گفت این سبک بسیار کلاسیک است و هرگز از رده خارج نمی­شود.


تصویر از پینترست

دو نوع کاغذ دیواری را در یک دیوار استفاده کنید

از جمله سبک ­های جالب و جسورانه می­تواند استفاده از دو نوع کاغذ دیواری در یک دیوار باشد. به این صورت که در نیمه بالایی دیوار از یک نوع کاغذ دیواری و در نیمه پایینی از یک کاغذ دیواری دیگر استفاده کنید. شایان ذکر است در این مورد بهتر است برای جدا کردن کاغذ دیواری ها از هم از قرنیز استفاده کنید. شاید به نظر رسد که این مدل جذابیت چندانی ندارد، ولی پس از اتمام کار از زیبایی آن شگفت انگیز می­شوید. در این زمینه می­توانید طرح­ های ویکتوریا از برند ویکتوریا، برن از برند لوکس دکور و بیوتی از برند برند را مد نظر قرار دهید. همچنین در این راستا باید دقت کنید رنگ­ هایی را مورد استفاده قرار دهید که مکمل یکدیگر باشند و تضاد فراوانی با یکدیگر نداشته باشند.

یک دیوار نمایش ایجاد کنید

دیوار نمایش، یک راه عالی برای ایجاد نقطه کانونی در منزل است. در حقیقت وجود یک دیوار نمایش در منزل، نظر همگان را به خود جلب می­کند. اما نکته ­ای که در دیوار نمایش باید در نظر گرفت این است که وجود چند دیوار نمایش در یک اتاق، موجب سردرگمی و هرج و مرج می­شود. همچنین سعی کنید کاغذ دیواری مد نظر را روی دیوار پشت تلویزیون یا شوینه یا هر نقطه دیگری که به طور طبیعی نظرها به آن جلب می­شود، نصب کنید، در این راستا میتوانید آلبوم نیو مونالیزا از برند اریکا را مد نظر قرار دهید.


تصویر ازپینترست

سقف را کاغذ دیواری کنید

معمولا مردم از برخی نقاط غافل می­شوند. به عنوان مثال اکثرا سقف ها را با رنگ سفید ساده رنگ آمیزی می­کنند و آنرا تا زمان مورد نیاز و در صورت وجود نشت یا خرابی، رها می­کنند. اما کاغذ دیواری کردن سقف، یا دیوار پنجم فرصتی عالی برای ایجاد یک ظاهر واقعا منحصر به فرد می­باشد. در این راستا می­توانید کاغذ دیواری با طرح های متفاوت و رنگ های متنوعی را مورد استفاده قرار دهید و از زیبایی آن لذت ببرید.


تصویر از پینترست

دکوپاژ وسایل منزل

شما می­توانید به راحتی و با استفاده از ذوق و کمی کاغذ دیواری، وسایل قدیمی خود را زیبا و به­ روز رسانی کنید. مخصوصا زمانی که وسایل شما صاف و یکدست باشد و از منحنی های کمی برخوردار باشد، مانند قفسه کتاب یا میزهای کنسول، این ایده به خوبی کار می­کند و کار کاملا یکدست می­شود. در این زمنیه می­توانید مطابق با سلیقه خود یا دیگر وسایل، پرده ها یا کاغذ دیواری اتاق، طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید و پیشنهاد ما نیز آلبوم های کاغذ دیواری پورتو از برند چنل، ویکتوریا از برند آرت و لیزا از برند برند می باشد.


تصویر از پینترست

کاغذ دیواری کردن قفسه کتاب

یک قفسه کتاب باز، مکانی عالی برای اضافه کردن کمی استعداد تزئینی با کاغذ دیواری است. بنابراین به جای اینکه پشت قفسه ها را خالی رها کنید ، می­توانید آنها را با طرحی زیبا مانند آلبوم کاغذ دیواری سومیلا از برند نوبل و متناسب با اتاق خود کاغذ دیواری کنید.


تصویر از پینترست

کاغذ دیواری را به عنوان یک اثر هنری، نصب کنید

چنانچه قصد استفاده از یک کاغذ دیواری خاص را دارید اما توانایی انجام یک پروژه بزرگ را ندارید، به عنوان یک راه ­حل می­توانید یک قطعه از کاغذ دیواری مورد نظر را به دیوار نصب کنید.


تصویر از پینترست

کاغذ دیواری کردن آباژور

اگر یک آباژور ساده دارید و می خواهید به آن کمی ذوق و سلیقه اضافه کنید یا اگر یک آباژور آسیب دیده دارید و می خواهید آن را نجات دهید، استفاده از کاغذ دیواری ایده بسیار خوبی است. شما می­توانید به سادگی، کاغذ را به اندازه مورد نیاز برش دهید و آن را با استفاده از چسب به محل مورد نظر بچسبانید. به عنوان گزینه دیگر، می­توانید بجای چسباندن کاغذ دیواری به محل بیرونی آباژور، آن را به داخل آباژور بچسبانید. البته ممکن است اینگونه به نظر رسد که این گزینه، جذابیت گزینه اول را نداشته باشد، اما به نوبه خود می­تواند زیبا و چشم نواز باشد.


تصویر از پینترست

لینک مطلب

انصراف
© ۱۴۰۰ کاغذ دیواری و دکوراسیون داخلی رویال کینگ، قدرت گرفته از اورمان، تمامی حقوق محفوظ می‌باشد.