مطلب تازه

نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری

چنانچه طرح کاغذ دیواریتان قدیمی شده و حس رضایت بخشی به شما نمی دهد، زمان آن رسیده است تا با نصب یک کاغذ دیواری جدید، تحولی اساسی در منزل خود ایجاد کنید. در این زمان سوالی که مطرح میشود این است که آیا میتوان کاغذ دیواری جدید را بر روی کاغذ دیواری قدیمی نصب نمود؟ جواب این سوال مثبت است. در واقع شما میتوانید ماغذ دیواری مد نظر خود را بر روی کاغذ دیواری قدیمی خود نصب نمایید اما باید چند عنصر را مد نظر قرار دهید.

تماس با ما
از نو

29 ایده و مدل جدید برای کاغذ دیواری سقف (قسمت اول)

29 ایده و مدل جدید برای کاغذ دیواری سقف (قسمت اول)

تصویر از پینترست

در هر خانه و اتاقی، دیوار پنجمی با عنوان سقف وجود دارد که می‌توان آن را به عنوان یکی از تاثیرگذارترین قسمت‌ها در طراحی داخلی دانست. در گذشته در طراحی این دیوار، صرفا از رنگ و گچبری استفاده می‌شد. اما با طراحی‌های مدرن و بادوام کاغذ دیواری های امروزه، می‌توان از این دیوارپوش زیبا برای سقف نیز استفاده نمود. به منظور آشنایی با جدیدترین مدل های کاغذ دیواری برای استفاده در انواع اتاق با ما همراه باشید.

سه نوع کاغذ دیواری سقفی

امروز کاغذ دیواری توانسته است محبوبیت و جایگاه خود را به خوبی پیدا کند و با نصب و حذف آسانی که دارد، بیش از بیش مورد قبول واقع شود. حال آنکه می‌توان کاغذ دیواری را به سه دسته کلی تقسیم بندی نمود.

  • کاغذ دیواری های از قبل چسبیده یا کاغذدیواری هایی که چسبی در پشت آن‌ها وجود دارد. برای نصب این نوع از کاغذ دیواری می‌توان از یک اسفنج مرطوب استفاده کرد.
  • کاغذ دیواری چسبی که با استفاده از چسب روی دیوار (نه کاغذ) نصب می‌شود. اغلب مردم این نوع کاغذ دیواری را ترجیح می‌دهند.
  • کاغذدیواری چسبیده شده بر روی کاغذ که قابلیت استفاده مجدد نیز دارد. برای نصب این کاغذ دیواری باید تنها کاغذ دیواری را صاف نموده و کاغذ چسبیده به آن را جدا کنید. ضمن اینکه چنانچه قصد استفاده مجدد از این کاغذها را دارید، باید قسمت چسب‌دار آن را بر روی یک کاغذ بچسبانید و از آن محافظت کنید.

برای از بین بردن هر سه نوع کاغذ دیواری کافی است گوشه ای از آن را را با آب مرطوب کنید و به آرامی آن‌ها را جدا کنید.

1- کاغذ دیواری با چسب و پوشش معمولی


با توجه به عنوان، کاغذ دیواری استفاده شده در طرح بالا از نوع کاغذ دیواری چسبیده بر روی کاغذ می‌باشد. در اینجا از یک کاغذ دیواری با طرح هندسی استفاده شده است که غالبا مناسب اتاق مطالعه است. در خصوص طرح های هندسی، ما آلبوم های هیون از برند فدک و لیزا از برند برند را به شما پیشنهاد میکنیم.

2- بهترین کاغذ دیواری برای سرویس بهداشتی


کاغذ دیواری هایی که در محیط هایی مانند سرویس بهداشتی نصب می‌شوند باید از مقاوت بالایی در برابر رطوبت و آب برخوردار باشند. در این راستا ما به شما این اطمینان را میدهیم که نمونه کاغذ دیواری های ارائه شده در این مجموعه، از مقاومت و دوام بالایی برخوردار هستند و شما میتوانید با توجه به سلیقه و محیط مورد نظر، کاغذ دیواری انتخابی خود را سفارش دهید. در تصویر ارائه شده، یک نمونه از کاغذ دیواری را مشاهده کنید که با داشتن زمینه سفید و ستاره، متناسب با فضای مورد نظر اتتخاب شده است.

3- کاغذ دیواری با تصاویر فضایی

تصویر استفاده شده در این کاغذ دیواری، توسط عکاسان ناسا گرفته شده است. این نمونه عکس ها گزینه های مناسبی برای کاغذ دیواری سقف اتاق غذاخوری می‌باشند.

4- کاغذ دیوای سقف کاذب


همانطور که در تصویر مشخص است در اینجا از یک پس زمینه با رنگ تیره اسفاده شده است که بر روی آن طرح‌های درخشان، به زیبایی خودنمایی می‌کنند. حال چنانچه در سقف اتاق پذیرایی خود و در اطراف کاغذ دیواری از لامپ‌های درخشان هم استفاده کنید، این زیبایی دو چندان خواهد شد. برای دیدن طرح های درخشان و زیبا میتوانید آلبوم ستاره‌ی من از برند مای استار را مشاهده بفرمایید.

5- کاغذ دیواری برای سقف راهروها با چاپ مراکشی


یکی دیگر از فضاهایی که باید مورد توجه قرار گیرد، فضای راهروها است. برای داشتن یک راهرو مدرن و فانتزی، می‌توانید سقف آن را با کاغذ دیواری با چاپ مراکشی پوشش دهید. همچنین استفاده از یک لوستر زیبا می‌تواند گزینه مناسبی برای جذابیت بیشتر راهرو ها باشد. آلبوم های ویکتوریا از برند ویکتوریا و برن از برند لوکس دکور انتخاب های هوشمندانه و زیبایی برای کاغذ دیواری راهروها میباشند.

6- کاغذ دیواری گلدار برای سقف اتاق غذا خوری


اتاق غذاخوری یک محیط گرم و صمیمی است که افراد خانواده و دوستان را گردهم می‌آورد. در این راستا استفاده از کاغذ دیواری های گلدار برای سقف اتاق غذاخوری یک انتخاب هوشمندانه است که چشم‌انداز زیبایی را به منزل هدیه می‌کند. بنابراین چنانچه قصد دارید سقف اتاق غذاخوری خود را کاغذ دیواری کنید، به شما پیشنهاد میکنیم حتما آلبوم کاغذ دیواری پورتو از برند چنل را مورد بررسی قرار دهید.

7- استفاده از کاغذ دیواری هایی که بیانگر شخصیت شما هستند


اصولا نوجوانان علاقه زیادی دارند تا با انتخاب کاغذ دیواری های خاص، شخصیت خود را بیان کنند. حال آنکه در میان انواع دیوارپوش ها، کاغذ دیواری بسیار منعطف است و می‌توان طرح و مدل آن را به راحتی انتخاب و تعویض کرد. برای مثال در نمونه مطرح شده، در سقف اتاق از یک کاغذ دیواری طرح دار با شکل قلب استفاده شده است که میتواند شخصیت مالک اتاق را به راحتی بیان کند.

8- کاغذ دیواری سقف برای آشپزخانه آبی


آشپزخانه های سفید بسیار متداول‌تر و جاافتاده‌تر هستند، اما آشپزخانه های آبی نیز دارای سبکی پایدار می‌باشند. بنابراین می‌توانید همانند شکل بالا در طراحی داخلی خود این رنگ را مورد استفاده قرار دهید. اما باید این نکته را مد نظر قرار دهید که در آشپزخانه ها باید از کاغذدیواری های مخصوص و قابل شستشو استفاده نمایید.

9- کاغذ دیواری سقف برای اتاق زیرشیروانی


به عنوان یک ترفند می‌توان با انتخاب کاغذ دیواری مناسب، یک اتاق کوچک را بزرگ جلوه داد. به عنوان نمونه می‌توان عکس ارائه شده را در نظر گرفت. در اینجا تمامی دیوارها با یک مدل کاغذ دیواری پوشیده شده است و همین ترفند باعث شده است تا توهم ارتفاع بوجود آید و سقف بلندتر به نظر رسد.

10- کاغذدیواری سقف برای آشپزخانه ساحلی


چند ترفند تزئینی هوشندانه وجود دارد که می‌توان از آنها در طراحی آشپزخانه ساحلی استفاده نمود. به عنوان مثال، چراغ‌های آویزانی که دور آن را سبدهای شیپوری فرا گرفته است. در واقع استفاده از این سبدها باعث ایجاد سایه و متعادل شدن نور در فضا می‌شود. همچنین طناب‌های پیچیده شده در بالای سبد چراغ ها نیز ظاهری شیک به فضا می‌بخشد. ضمن اینکه استفاده از یک کاغذ دیواری سقف با الگو و رنگ‌های متضاد هم باعث می‌شود که همه این موارد در کنار هم یک آشپزخانه شیک را بوجود آورند.

11- کاغذ دیواری سقفی برای اتاق کودک


در عکس ارائه شده دیوارهای سفید را مشاهده می‌کنید که باعث شده‌اند تا کاغذ دیواری استفاده در سقف، جلوه بیشتری داشته باشد و اتاق کودک بسیار چشم‌نواز گردد. در واقع در اینجا استفاده از یک کاغذ دیواری طرح‌دار در سقف باعث شده است تا فضای سفید و خنثی اتاق شکسته شود. بنابراین با توجه به مطلب عنوان شده لازم تا در زمان انتخاب کاغذ دیواری دقت کنید و طرح و رنگ متناسب با روحیه خود و اتاق را انتخاب نمایید. حال چنانچه قصد دارید اتاق کودک یا نوجوان خود را به شکل چشمگیری تغییر دهید، بهتر است یک انتخاب هوشمندانه از آلبوم های هپی-شاد از برند لوکس دکور یا نی نی از برند فدک داشته باشید.

12- کاغذ دیواری سقف با طرح ترکیبی


یک شرکت طراحی داخلی واقع در کارولینای جنوبی، از کاغذ دیواری هایی با طرح‌های مختلف استفاده کرده است و طیف های مختلف بنفش را برای ایجاد یک اتاق شاد بکار برده است. در نمونه آلبوم های لیسپون از برند چنل، ویکی از برند آیدین و شانیا از برند فدک میتوانید کاغذ دیواری با ترکیب طیف رنگ های زیبا را مشاهده نمایید.

13- کاغذ دیواری سقف با طرح چوب


استفاده از کاغذ دیواری هایی که دوست دار محیط زیست هستند می‌تواند گزینه مناسبی برای کاغذ دیواری سقف باشند، مخصوصا زمانی که کاغذ دیواری با طرح چوب باشد، زیبایی آن چند برابر می‌شود. ضمن اینکه طراحی‌های امروزه به گونه‌ای است که افراد با بودجه کم نیز می‌توانند مدل مد نظر خود را به راحتی خریداری نمایند.

14- چگونه یک کاغذ دیواری کاذب روی سقف به وجود آوردیم؟


از آنجایی که کاغذ دیواری کردن سقف برای همه امکان پذیر نیست، به عنوان یک راه حل می‌توان اشکال و طرح های مورد نظر را بر روی سقف نقاشی نمود. به این صورت که می‌توانید در ابتدا طرح مورد نظر را بر روی یک کاغذ ایجاد نمایید و در مرحله بعد با استفاده از رنگ، آن را روی سقف نقاشی کنید.

خوشبختانه می‌توانیم این اطمینان را به شما بدهیم که محصولات ما از کیفیت و مقاومت بالایی برخوردار هستند و شما می‌توانید طبق سلیقه خود کاغذ دیواری ورد نظر را سفارش دهید.

لینک مطلب

انصراف
© ۱۴۰۰ کاغذ دیواری و دکوراسیون داخلی رویال کینگ، قدرت گرفته از اورمان، تمامی حقوق محفوظ می‌باشد.