مطلب تازه

قبل از نصب کاغذ دیواری چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

قبل از نصب کاغذ دیواری چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

مزایای کاغذ دیواری نسبت به رنگکاری و اینکه به چه علت امروزه کاغذ دیواری در بین مردم محبوب تر از کاغذ دیواری است.

تماس با ما
از نو

7 مورد از بهترین جدا کننده‌های کاغذ دیواری 2019

7 مورد از بهترین جدا کننده‌های کاغذ دیواری 2019

تصویر از پینترست

کاغذ دیواری از جمله دیوارپوش‌های پرطرفدار محسوب می‌شود. از جمله مزیت‌های این دیوار پوش، منعطف بودن آن است و اینکه می‌توان در هر زمان آن را متناسب با سلیقه تغییر داد. اما چالشی که مطرح می‌شود چگونگی جدا کردن کاغذ دیواری از دیوار می‌باشد که همواره کاری سخت و دشوار است. در این راستا بهترین ابزار‌های سال 2019 معرفی می‌شوند که با استفاده از آنها می‌توان به عمل جداسازی کاغذ دیواری سرعت بخشید.

بهترین در حالت کلی: بخارشوی خانگی واگنر

در واقع منظور از بهترین جداکننده کاغذ دیواری، جداکننده‌ای است که روند پاک کردن و جدا کردن کاغذ دیواری از دیوار را تسریع بخشد. همچنین از آنجایی که جدا کردن تمامی کاغذ دیواری‌ها کار سخت و دشواری می‌باشد، سرعت بخشیدن به این امر، یک عامل کلیدی در تغییر دکوراسیون منزل می‌باشد.

زمانی که برای جداکردن کاغذ دیورای‌های قدیمی از ابزار مناسب استفاده نشوند، باید در مرحله‌ای جداگانه تکه‌های چسبیده را نیز از دیوار جدا نمود. اما با بخارشوی واگنر، می‌توان تنها با یک عمل، تمامی کاغذ دیواری‌ها را به‌راحتی جدا نمود. در واقع این ابزار یکی از ساده‌ترین و موثرترین ابزار‌ها برای جداکردن کاغذ دیواری‌ها با چسب قوی محسوب می‌شود. در این دستگاه یک مخزن داخلی آب گرم برای تولید بخار وجود دارد و همین امر باعث می‌شود تا بدون نیاز به نیروی زیاد و مواد شیمیایی مضر کاغذ دیواری از دیوار جدا شود. همچنین می‌توان برای سایر کارهای تعمیر و نگهداری نیز این بخارشوی را مورد استفاده قرار داد.


بهترین از لحاظ قیت: اسکرپر QEP با تیغه بزرگ

زمانی که هدف جدا کردن کاغذ دیواری‌های یک اتاق کوچک یا کاغذ دیواری با ابعاد کم باشد، بهتر است ابزارهای مقرون به صرفه را مورد استفاده قرار داد.

با استفاده از اسکرپر می‌توان به راحتی لبه‌های خشک کاغذ دیواری و بقیه سطوح را بدون استفاده از ابزارهای اضافی از دیوار جدا نمود. اسکرپر یک تیغه چهار اینچی دارد و از آن برای لبه‌های کاغذ دیواری استفاده می‌کند. اسکرپر با داشتن یک دسته بلند و یک کوسن، وضعیت مناسبی را برای استفاده در حالت یک دسته ایجاد می‌نماید. ضمن اینکه این دسته آنقدر بلند است که می‌توان کاغذ دیواری مناطق بالایی دیوار را بدون نیاز به چارپایه جدا نمود. جدا از کاغذ دیواری، می‌توان از این ابزار برای لبه‌های اطراف پنجره و زمین که از ظرافت خاصی برخوردار هستند، استفاه نمود.


بهترین اسکرپر: اسکرپر دسته بلند Zinsser

پایه‌ای‌ترین ابزار جداکننده‌ای که می‌توان خریداری نمود، اسکرپر است. با در نظر گرفتن این اصل که “بهترین روش، وارد کردن نیروی زیاد است”، اسکرپر می‌تواند بدون نیاز به حلال‌ها یا نیروی الکتریکی، کاغذ دیواری را از سطح دیوار جدا کند.

بنابراین از آنجایی که در این روش لازم است از تلاش‌های فیزیکی استفاده شود، بهترین مورد استفاده از این ابزار، پروژه‌های کوچک یا جدا کردن کاغذ دیواری‌های سست می‌باشد.

اسکرپر Zinsser با دسته بلند کمک می‌کند تا کاغذ دیواری و خرده‌های باقی‌مانده به‌راحتی از دیوار شوند. با توجه به اینکه در این ابزار یک تیغه 4 اینچی با جهت‌گیری زاویه‌ای وجود دارد، کاغذ دیواری سریعا از دیوار جدا می‌شود. در حقیقت این دسته به صورت ارگونومیک در حالتی طراحی شده است تا با استفاده از چنگک‌های انعطاف پذیر در طولانی مدت به‌خوبی مورد استفاده قرار گیرد.


بهترین بخارشوی: بخارشوی کاغذ دیواری Wagner 715

در حالت کلی می‌توان گفت بخارشوی، ابزار انتخابی افراد متخصص است. زمانی که نیاز به جداکردن کاغذ دیواری باشد، بخارشوی می‌تواند حتی سخت‌ترین چسب‌ها را هم از بین ببرد. مسئله حائز اهیت این است که یک بخارشوی خوب، از هیچ نوع مواد شیمیایی استفاده نمی‌کند و همچنین به کمک دهانه‌های مختلف موجود در این دستگاه، این امکان فراهم می‌شود تا بتوان سطح بخار را بر حسب نیاز تنظیم و کاغذ دیواری را به راحتی از سطح دیوار جدا نمود.

بخارشوی Wagner 715، یک گزینه مناسب و مقرون به صرفه در این زمینه می‌باشد. مخزن کوچک آب موجود در این دستگاه، آب را به‌سرعت به بخار تبدیل کرده و بخار حاصل‌شده را می‌توان بدون وقفه و بدون نیاز به پر کردن مجدد، به مدت 70 دقیقه مورد استفاده قرار داد. همچنین در این دستگاه دهانه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توان از آنها در فضاهای مختلف استفاده نمود و بدون آسیب رساندن به دیوار و زیرسازی، کاغذ دیواری را جدا نمود.


بهترین حلال: WP Chomp جداکننده فوق متراکم

حلال‌های شیمیایی روش متفاوتی را برای جداکردن کاغذ دیواری ارائه می‌کنند. در واقع حلال‌ها، چسبندگی چسب مورد استفاده را از بین می‌برند و با این عمل موجب جدا شدن کاغذ دیواری از دیوار می‌شوند.

زمانی که قرار است کاغذ دیواری دیوارهای بزرگ یا کل اتاق را جدا نمود، استفاده از این روش می‌تواند باعث صرفه جویی در زمان شود و نتیجه یکنواختی را مشاهده نمود. اگرچه زمانی که کاغذ دیواری دارای منافذ باز نباشد، بخارشوی عملکرد بهتری را به نمایش می‌گذارد.

جداکننده فوق متراکم WP Chomp، از یک فرمول شیمیایی ایمن برای نفوذ به چسب کاغذ دیواری استفاده می‌کند و از این طریق چسبندگی را از بین می‌برد و سطحی یکنواخت را در اختیار شما می‌گذارد. استفاده از این جداکننده آسان است و در یک ظرف 2 گالنی، می‌توان مقدار زیادی مایع را برای استفاده در پروژه‌های بزرگ مهیا ساخت.


بهترین اسپری: WP Chomp بهترین جداکننده جهانی

با اینکه حلال‌ها و جداکننده‌های شیمیایی روش‌های محبوبی برای جدا کردن کاغذ دیواری محسوب می‌شوند، اما باید با احتیاط از آنها استفاده نمود تا کثیفی ایجاد نکنند. از سوی دیگر، اسپری جداکننده کاغذ دیواری نیز وجود دارد که از همان مواد شیمیایی استفاده می‌کند با این تفاوت که قابل کنترل است.

زمانی که مساحت کاغذ دیواری کم باشد یا زمانی که می‌خواهید قسمت کوچکی از کاغذ دیواری را جدا کنید، بهترین راه، استفاده از اسپری است تا بدون دردسر و کثیفی، قطعه مورد نظر را جدا کنید.

با استفاده از اسپری می‌توان یک منطقه گسترده را پوشش داد و کاغذ دیواری را حذف نمود. در واقع پس از استفاده از اسپری، مایع جداکننده در منافذ کاغذ دیواری نفوذ کرده و با تجزیه ترکیب چسب در کوتاه‌ترین زمان، چسبندگی از بین می‌رود. در مرحله بعد تنها کافی است که کاغذ دیواری را از سطح مورد نظر جدا نمایید.


بهترین ابزار اسکورینگ : Zinsser 2976 PaperTiger

گاهی اوقات لایه‌ای ضخیم از کاغذ دیواری وجود دارد که برای جداسازی آن، نیازمند حلال‌ها و ابزارهای بخار قوی‌‌تری هستیم. بنابراین اگر در این راستا تمامی راه‌ها را امتحان کرده‌اید، بهتر است به عنوان آخرین روش، ابزار اسکورینگ را نیز امتحان کنید. عملکرد این ابزار به این صورت است که می‌تواند کاغذ دیواری را برش داده و خرده‌‌های باقی‌مانده را جدا نماید. به یاد داشته باشید در هنگام استفاده از این ابزار باید دقت کنید تا به دیوار آسیبی نرسد.

Zinsser 2976 PaperTiger یک دستگاه جداکننده کاغذ دیواری خاص است که با سوراخ کردن کاغذ دیواری، به جدا شدن آن در یک حرکت کمک می‌کند. با توجه به اینکه در این ابزار از سه سر تیغه‌ای مجزا استفاده شده است، بنابراین می‌تواند به نسبت اسکرپر سطح مقطع بیشتری را پوشش دهد و در زمان کمتری، نتیجه بهتری را ارائه کند. در واقع PaperTiger از حرکات بزرگ دایره‌ای استفاده می‌کند و شدت و سختی آن به حدی است که بر روی وینیل و کاغذ دیواری رنگ شده نیز عملکرد خوبی را ارائه می‌کند.


لینک مطلب

انصراف
© ۱۴۰۱ کاغذ دیواری و دکوراسیون داخلی رویال کینگ، قدرت گرفته از اورمان، تمامی حقوق محفوظ می‌باشد.