مطلب تازه

قبل از نصب کاغذ دیواری چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

قبل از نصب کاغذ دیواری چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

مزایای کاغذ دیواری نسبت به رنگکاری و اینکه به چه علت امروزه کاغذ دیواری در بین مردم محبوب تر از کاغذ دیواری است.

تماس با ما
از نو

نکات مربوط به دیوار نمایش و استفاده از کاغذ دیواری

نکات مربوط به دیوار نمایش و استفاده از کاغذ دیواری

در صنعت دکور و تزئینات، دیوارنمایش یک گزینه خوب محسوب می‌شود. زیرا یک گزینه منعطف است که می‌توان به‌راحتی رنگ و مدل آنرا تغییر داد و هیچ محدودتی وجود ندارد و حتی در انتخاب اینکه کدام دیوار، دیوار نمایش باشد نیز تقریبا آزادی انتخاب دارید. در حقیقت منزل هر شخص خاص و منحصربه‌فرد است، بنابراین باید به همان اندازه دیوار نمایش نیز خاص و منحصربه‌فرد باشد و می‌توان با استفاده از رنگ، کاغذ دیواری، تابلو یا حتی پنجره دیوار نمایش ایجاد کرد. حال آنکه چنانچه شما بایدها و نبایدها مربوط به دیوار نمایش را بدانید، می‌توانید در هر اتاق، دیوار نمایش درنظر بگیرید.

  • نباید استفاده از رنگ‌های پررنگ در دیوار نمایش شما را بترساند یا از آن خجالت بکشید. مهم این است که شما رنگ و طرح کاغذ دیواری یا دیوار پوش خود را انتخاب کنید و این انتخاب باعث شادی شما شود.
  • باید در زمان انتخاب دیوار نمایش، دید گسترده‌ای داشته باشید. شما به یک رنگ آمیزی ساده دیوار محدود نیستید و می‌توانید دیگر راه‌های موجود را نیز مد نظر قرار دهید. به عنوان مثال، شاید راه‌راه کردن یا رنگ روغن کردن دیوار نمایش گزینه‌های مناسبی باشند. همچنین رنگ‌های متالیک نیز زیبایی خاصی ایجاد می‌کنند.
  • نباید فراموش کنید که به‌غیر از رنگ، دیوارپوش‌های دیگری نیز از جمله سنگ، کاشی یا کاغذ دیواری وجود دارند که می‌توان آنها را برای دیوار نمایش مورد استفاده قرار داد. حتی می‌توان در اتاق‌هایی که در آنها معماری خاصی به کار گرفته‌نشده است و جایی برای نگهداری وسایل وجود ندارد، از قفسه‌های بزرگ و وسیع به عنوان دیوار نمایش استفاده کرد. یا به عنوان نمونه‌ای دیگر، دیوار نمایش می‌تواند دربردارنده یک گالری عکس، آثار هنری، کاغذ دیواری یا حتی یک پرده باشکوه باشد. بنابراین می‌توان گفت ویژگی اصلی دیوار نمایش، منعطف بودن آن است و تنها قاعده آن این است که یک دیوار را به نمایش می‌گذارد.


تصویر از پینترست

  • باید یک دیوار نمایش در نظر بگیرید، حتی اگر قصد دارید اتاقتان را ساده طراحی کنید. به عنوان مثال دیوار نمایش می‌تواند دارای یک رنگ خنثی باشد. شاید به عنوان یک ایده اولیه، رنگ‌آمیزی یا کاغذ دیواری قرمز یا آبی روشن، چشم‌انداز خوبی را تصویر بکشند، اما در یک طرح رنگی خنثی، دیوار قهوه‌ای تیره نیز می‌تواند به همان اندازه چشمگیر باشد.


تصویر از پینترست

  • باید رنگ دیوار نمایش را متناسب با دیگر دیوارها انتخاب کنید و بلعکس. زمانی که رنگ دیوار نمایش نسبت به دیگر دیوارها روشن‌تر باشد جلوه بیشتری خواهد داشت. دیوار نمایش در یک اتاق با دیوارهای سفید، کاملا خیره‌کننده و در عین حال، جسورانه به نظر می‌رسد. کنتراست یک دیوار نمایش روشن در برابر دیوارهای سفید می‌تواند بسیار مدرن و حتی زیبا باشد. می‌توان برای ایجاد تعادل، متناسب با دیوار نمایش، در دیگر دیوارها از رنگ‌های خنثی مانند خاکستری، ارده‌ای مایل به قهوه‌ای (greige) یا بژ استفاده نمود. اما اگر هدفتان این است که در یک اتاق با رنگ سفید، دیوار نمایش ایجاد کنید، برای از بین بردن اختلافات، می‌توانید با انتخاب رنگ‌های میانی موجود در دیوار نمایش، کنتراست را کاهش دهید. در خصوص استفاده از کاغذ دیواری نیز بهتر است برای یک دیوار، کاغذ دیواری طرح‌دار استفاده کنید و برای دیگر دیوارها یا از رنگ استفاده کنید یا از کاغذ دیواری تک رنگ یا ساده .


تصویر از پینترست

  • باید به راه‌های دیگر برای استفاده از دیوار نمایش فکر کنید. آیا در این راستا سقف را در نظر گرفته‌اید؟ یک روند تزئین شیک، افزودن رنگ یا طرح به سقف است و همین می‌تواند دیوار نمایش شما باشد. سقف را می‌توان با رنگ ملایم و یا حتی رنگ‌های تند ایجاد کرد. در این زمنیه می‌توان به‌منظور جداسازی دیوار و سقف از حاشیه سقف استفاده نمود که به سبب آن ظاهری شیک نیز ایجاد می‌گردد.


تصویر از پینترست

  • باید دیوار مناسبی را به عنوان دیوار نمایش انتخاب کنید. اتاق‌های ساده و اتاق‌هایی که هیچ نوع معماری در آن‌ها به‌کارگرفته نشده است، گزینه‌های بسیار مناسبی هستند. دیواری که در آن پنجره وجود دارد را نیز می‌توان به عنوان دیوار نمایش در نظر گرفت. اما توجه داشته باشید که رنگ تیره در اطراف پنجره ها می‌تواند یک اثر نور ایجاد کند و نور اتاق را درهم بشکند.


تصویر از پینترست

  • نباید فراموش کنید که کاغذ دیواری یک انتخاب هوشمندانه و عالی برای پوشش دیوار نمایش است. استفاده از کاغذ دیواری این حسن را دارد که می‌توانید در هر زمان و بدون دردسر رنگ و مدل آن را تعویض کنید. مخصوصا برای اجاره‌نشینان، استفاده از کاغذ دیواری مناسب‌ترین گزینه است. بنابراین هر فرد می‌تواند دیوار نمایش را متناسب با سلیقه شخصی خود طراحی کند.


تصویر از پینترست


لینک مطلب

انصراف
© ۱۴۰۱ کاغذ دیواری و دکوراسیون داخلی رویال کینگ، قدرت گرفته از اورمان، تمامی حقوق محفوظ می‌باشد.