مطلب تازه

نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری

چنانچه طرح کاغذ دیواریتان قدیمی شده و حس رضایت بخشی به شما نمی دهد، زمان آن رسیده است تا با نصب یک کاغذ دیواری جدید، تحولی اساسی در منزل خود ایجاد کنید. در این زمان سوالی که مطرح میشود این است که آیا میتوان کاغذ دیواری جدید را بر روی کاغذ دیواری قدیمی نصب نمود؟ جواب این سوال مثبت است. در واقع شما میتوانید ماغذ دیواری مد نظر خود را بر روی کاغذ دیواری قدیمی خود نصب نمایید اما باید چند عنصر را مد نظر قرار دهید.

تماس با ما
از نو

انواع مواد شوینده و استفاده از آنها برای کاغذ دیواری

به جرأت می‌توان گفت نظافت و تمیز کردن منزل، امری پیچیده و سخت محسوب می‌شود. چرا که هر اتاق برای کار خاصی در نظر گرفته شده است و نیازمند نظافت خاصی نیز می‌باشد و شوینده‌های مختلفی را طلب می‌کند. همچنین هر دیوار پوش از جمله کاغذ دیواری نیز، نیازمند نوع خاصی از تمیز کردن است. خوشبختانه امروزه در اکثر منازل می‌توان انواع مواد شوینده را یافت. عموما مواد شوینده مورد استفاده در منازل، برای پاک‌کردن لکه‌ها، پرداخت و صیقل دادن به‌کار گرفته می‌شوند که در ادامه یک توضیح کلی در خصوص محصولات تمیزکننده ارائه می‌دهیم.

مواد شوینده عمومی و پایه‌ای که باید در مجموعه شما وجود داشته باشد عبارتند از:

 • مایع ظرفشویی
 • مواد شوینده ساینده و غیرساینده:

در واقع مواد شوینده ساینده، موادی هستند که در آنها از ذرات ریز استفاده شده است و برای ساییدن، صاف کردن یا صیقل دادن اشیا بکار می‌روند. اما در مواد شوینده غیر ساینده از هیچ نوع ذراتی استفاده نشده و با استفاده از مواد شیمیایی، به‌صورت فوم یا مایع مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 • شوینده مصنوعی
 • پولیش مبلمان
 • پولیش و براق‌کننده وسایل فلزی
 • زمین شوی و دیوار شوی
 • اسپری و کرم تمیزکننده


وسایل تمیزکننده باید متناسب با وسایل و سطح موجود تهیه و خریداری شوند. به یاد داشته باشید که تمام تمیزکننده‌ها را نمی‌توان در هرجایی و برای هر کاغذ دیواری استفاده کرد زیرا باعث آسیب رسیدن به سطح و بافت کاغذ دیواری می‌شوند و همچنین از میزان درخشندگی و زیبایی آنها کاسته می‌شود. همچنین استفاده از برخی از شوینده ها باعث پوسیدگی و پاره شدن کاغذ دیواری می‌شود.

در اینجا لیستی از تمیزکننده‌ها ارائه می‌شود که در منازل و برای اهداف خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند:

برای لکه‌های خاص:

اغلب با لکه‌هایی مواجه می‌شویم که پاک‌کردن و از بین‌بردن آنها دشوار است. بنابراین برای از بین بردن این نوع از لکه‌ها باید از مواد پاک‌کننده خاص استفاده کرد که عبارتند از:

 • آمونیاک
 • سفیدکننده‌ها
 • الکل
 • بوراکس
 • سودا
 • تربانتین

در این زمینه برای پاک کردن لکه های سخت از کاغذ دیواری می‌توان آمونیاک و الکل را مورد استفاده قرار داد. اما باید مراقب بود تا کاغذ دیواری پاره یا سوراخ نشود. ضمن اینکه مرطوب کردن بیش از حد کاغذ دیواری نیز کار درستی نمی‌باشد و ممکن است باعث جدا شدن کاغذ دیواری از دیوار شود. ضمن اینکه بعد از استفاده از پاک کننده شیمیایى حتما از آب براى شست و شو استفاده کنید.

نکته: تمامی محصولات تمیزکننده باید دور از دسترس کودکان نگهداری شوند.

تمیزکننده‌هایی از آشپزخانه:

در آشپزخانه مواد بسیار زیادی وجود دارد که می‌توان از آنها به عنوان تمیزکننده استفاده کرد. ضمن اینکه این مواد دوست دار محیط زیست هستند و استفاده از آنها هیچ خطری ندارد. این مواد عبارتند از:

 • نمک
 • آب لیمو
 • گلیسیرین
 • سرکه سفید
 • جوش شیرین

نکته: در زمان استفاده از پاک‌کننده‌ها برای کاغذ دیواری دقت کنید که کاغذ دیواری به اندازه کافی ضخیم باشد. در غیر این صورت چنانچه کاغذ دیواری نازک باشد، استفاده از آب کفایت می‌کند.

تمیزکننده‌های مخصوص:

در فروشگاه‌ها پاک‌کننده‌های مخصوصی وجود دارد که حاوی تری-سدیم فسفات (TSP) هستند و برای شستن دیوارهای بسیار کثیف مورد استفاده قرار می‌گیرند. از تری-سدیم فسفات (TSP) برای شستن سطوح قبل از نقاشی و به‌ویژه سطوح بیرونی استفاده می‌شود. این ماده را باید به واسطه اسفنج یا برس و البته دستکش استفاده نمود. زیرا در غیر این صورت به پوست آسیب جدی می‌رساند.


نکته: هرگز در سرویس بهداشتی از تری-سدیوم فسفات استفاده نکنید زیرا ممکن است به فلز، کاشی، سرامیک، سنگ و شیشه آسیب برساند. همچنین استفاده از این تمیز کننده برای کاغذ دیواری نیز توصیه نمی‌شود زیرا باعث از بین رفتن کاغذ دیواری می‌شود.

بایگانی کردن:

یک نکته خانه‌داری این است که ‌شما یک فایل مختص تمیز کردن منزل خود آماده کنید و در آن نحوه تمیز کردن، مواد تمیزکننده و حتی چگونگی استفاده از آنها برای کاغذ دیواری و تجربیات خود را یادداشت کنید تا به این وسیله از اشتباهات بعدی جلوگیری کنید.

ایمنی:

ایمنی در هنگام استفاده از تمیزکننده‌ها یک امر بسیار مهم است. بنابراین لازم است از لباس‌های محافظ مناسب، به عنوان مثال دستکش لاستیکی استفاده نمایید. البته در این راستا می‌توانید برچسب‌های موجود بر روی محصولات را بررسی و از آنها پیروی کنید. همچنین زمانی که محصولی را برای اولین بار مورد استفاده قرار می‌دهید، بهتر است برای پیشگیری، ابتدا آنرا در یک سطح کوچک آزمایش کنید و از آسیب نرساندن آن اطمینان حاصل کنید. شایان ذکر است که در زمان استفاده از مواد شیمیایی از جمله سفیدکننده‌ها حتما اتاق را تهویه نمایید.

در آخر این نکته را مد نظر قرار دهید که درست است این تمیزکننده‌ها برای تمیزکردن سطوح مختلف در خانه می‌باشند اما باید مراقب باشید که استفاده نادرست و بیش از اندازه نیز ممکن است به سطوح آسیب برسانند. همچنین باید دقت نمود که چنانچه کاغذ دیواری غیر قابل شستشو باشد، نمی‌توان لکه ها را بطور کامل از بین برد.

لینک مطلب

انصراف
© ۱۴۰۰ کاغذ دیواری و دکوراسیون داخلی رویال کینگ، قدرت گرفته از اورمان، تمامی حقوق محفوظ می‌باشد.