مطلب تازه

نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری

چنانچه طرح کاغذ دیواریتان قدیمی شده و حس رضایت بخشی به شما نمی دهد، زمان آن رسیده است تا با نصب یک کاغذ دیواری جدید، تحولی اساسی در منزل خود ایجاد کنید. در این زمان سوالی که مطرح میشود این است که آیا میتوان کاغذ دیواری جدید را بر روی کاغذ دیواری قدیمی نصب نمود؟ جواب این سوال مثبت است. در واقع شما میتوانید ماغذ دیواری مد نظر خود را بر روی کاغذ دیواری قدیمی خود نصب نمایید اما باید چند عنصر را مد نظر قرار دهید.

تماس با ما
از نو

تاثیر روانشناسی رنگ در ایجاد حس شادی و کمک به انتخاب درست کاغذ دیواری

تاثیر روانشناسی رنگ در ایجاد حس شادی و کمک به انتخاب درست کاغذ دیواری

چنانچه شما در اتاق‌نشیمن خود احساس ناراحتی می‌کنید و یا با مشکل خواب در اتاق خوابتان مواجه هستید، نگران نباشید. شاید وقت آن رسیده است که در خصوص دیوارهایتان تجدید نظر کنید و به فکر تغییر رنگ یا کاغذ دیواری خود باشید.

در اینجا در مورد چگونگی تاثیر جالب رنگها بر روی بدن و روحیه انسان صحبت می‌کنیم و اینکه چگونه رنگ‌ها می‌توانند شرایط احساسی ما را تحت قرار دهند. شایان ذکر است هیچ قاعده‌ای برای اینکه چه رنگی را برای چه اتاقی انتخاب کنید، وجود ندارد و انتخاب رنگ‌ها باید به‌گونه‌ای باشد که صرفا متناسب با روحیه شما باشد و با مجموعه رنگ‌هایی که در نظر گرفته‌اید، هماهنگی داشته باشد. به عنوان مثال اگر آشپزخانه شما، محیطی برای پخت‌وپز و آرامش است، باید ازرنگ‌های ملایم و آرامش‌بخش استفاده کنید. اما اگر برای شما محیط آشپزخانه، محیطی جذاب و سرگرم‌کننده باشد، بهتر است از کاغذ دیواری با رنگی‌هایی مانند رنگ توت قرمز استفاده کنید. ضمن اینکه برای شناسایی و دانستن رنگ‌های احساسی مکان‌ها می‌توانید از ابزارهای جستجو استفاده کنید.

مکان‌های مختلف خانه و رنگ‌ مناسب آنها


ورودی منزل

اگر شما عادت به برگزاری جشن‌های زیادی دارید، می‌توانید ازرنگ‌های غیرمنتظره استفاده کنید. به عنوان مثال می‌توانید برای تحت تاثیر قرار دادن مهمان‌ها از رنگ یا کاغذ دیواری نارنجی خالخالی استفاده کنید. اما برای داشتن یک ورودی ساده، رنگ‌هایی خنثی از جمله سفید و طوسی پیشنهاد می‌شود. همچنین در راه‌روهای بزرگ که منجر به اشباع رنگ می‌شود، کنتراست رنگ باعث می‌شود که نظر مهانان به اتاق بعدی جلب شود.


اتاق‌خواب

برای اتاق‌خواب‌های نه چندان بزرگ، رنگ صورتی داستی رز، مناسب است. همچنین با انتخاب کاغذ دیواری با طیف رنگ صورتی، می‌توانید حس آرامش‌بخش و رمانتیکی را به فضا القا کنید. از طرفی در فضاهای بزرگ، رنگ‌های خاکستری و سرمه‌ای می‌توانند گزینه‌های مناسبی باشند.


اتاق نشیمن

در اتاق نشیمن برای داشتن حس آرامش می‌توان از رنگ تسکین‌دهنده آبی استفاده نمود. اما برای ایجاد هیجان و نشاط بهترین انتخاب می‌تواند رنگ‌های صورتی شاد و نارنجی باشند. در این راستا کاغذ دیواری‌های متفاوت و زیبایی طراحی شده است که می‌توانید با انها اتاق نشیمن زیبا و دلنشینی داشته باشید.


تصویر از NeONBRAND در Unsplash

آشپزخانه

از آنجایی که اغلب، آشپزخانه را یک مرکز فعالیت می‌دانند، برای ایجاد شور و هیجان، رنگ قرمز پیشنهاد می‌شود. امادر صورتی که به دنبال آرامش هستید، رنگ‌هایی از خانواده آبی و سبز گزینه‌های سنجیده‌ای می‌باشند. بنابراین برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب آشپزخانه نیز باید متناسب با خلق و خوی خود یک انتخاب زیبا و مناسب داشته باشید.


اتاق غذاخوری

در اتاق غذاخوری برای القا حس شادی و لبخند، می‌توانید در رنگ‌آمیزی اتاق از رنگ‌های زرد آفتابی استفاده کنید. اما اگر هدفتان داشتن اتاقی با شکوه است، می‌توانید از رنگ آلبالویی یا صورتی استفاده کنید. با دانستن روانشناسی رنگ، می‌توانید در طراحی اتاق غذاخوری طیف رنگ‌های مناسبی را برای کاغذ دیواری و دیگر وسایل خود انتخاب کنید.


سرویس بهداشتی

با استفاده از رنگ خاکستری روشن و ملایم می‌توانید حمام را به یک محیط آرامش‌بخش تبدیل نمایید. همچنین رنگ‌های گرم، حس راحتی بیشتری را برای شما به ارمغان می‌آورد. شایان ذکر است که برخلاف تصور عموم، می‌توان سرویس بهداشتی را نیز کاغذ دیواری نمود که البته انتخاب درست رنگ و جنس کاغذ دیواری نیز بسیار حائز اهمیت است.


اتاق‌کار

اگر در اتاق کارتان نیازمند خلاقیت و موارد الهام‌بخش هستید، به دنبال رنگ سبز باشید. زیرا مطالعات نشان می‌دهدکه نگاه کردن به این رنگ باعث ایجاد خلاقیت می‌گردد. از طرفی اگر اتاق‌کار شما محیطی برای شادی است و از آن انرژی می‌گیرید، پیشنهاد می‌شود که رنگ و کاغد دیواری زرد را انتخاب کنید و از آن لذت ببرید.


کتابخانه

در کتابخانه‌ها برای تقویت قوه تخیل، بهتر است از کاغذ دیواری به رنگ آبی مایل به سبز یا خاکستری یا اصطلاحا رنگ سبزآبی استفاده شود، زیرا گفته می‌شود که این رنگ از جمله رنگ‌های الهام‌بخش می‌باشد. در مقابل رنگ سفید از پرت شدن حواس جلوگیری می‌کند و باعث می‌شود به خوبی بر کارتان متمرکز شوید.

لینک مطلب

انصراف
© ۱۴۰۰ کاغذ دیواری و دکوراسیون داخلی رویال کینگ، قدرت گرفته از اورمان، تمامی حقوق محفوظ می‌باشد.