مطلب تازه

کاغذ دیواری مناسب فضای اتاق کودک

کاغذ دیواری مناسب فضای اتاق کودک

توی اتاق کودکان به جای استفاده ار رنگ یا گچ میتوان از کاغذ دیواری های کارتونی و شخصیت های کارتونی که خیلی دوست داره استفاده کنیم ،تا هم تنوعی در روحیات ظریف کودکانه خلق کنیم و هم فضای اتاق کودک فضای دلخواه و آرامش بخشی براش باشه.

تماس با ما
از نو

انتخاب کاغذ دیواری مناسب آشپزخانه

انتخاب کاغذ دیواری مناسب آشپزخانه

کاغذ دیواری یکی از موثرترین جنبه‌های طراحی داخلی به‌شمار می‌آید و امروزه به طور معمول از کاغذ دیواری‌ها در اتاق نشیمن و اتاق خواب استفاده می‌شود. اما آشپزخانه نیز از این امر مستثنی نبوده و با استفاده از تکنولوژی و طراحی مناسب، در دکوراسیون آشپزخانه، کاغذ دیواری بیش از دیگر دیوار پوش‌ها مورد توجه قرار گرفته است.
بنابر افکار قدیمی، کاغذ دیواری با بخار و مناطق مرطوبی مانند آشپزخانه درتضاد است. اما با کمی خلاقیت می‌توان از کاغذ دیواری برای تغییر هرچه بهتر آشپزخانه استفاده کرد. در ادامه شش سوال متداول در مورد استفاده از کاغذ دیواری در آشپزخانه مطرح‌شده است که به بررسی نتایج آنها می‌پردازیم که باعث می‌شود دیدگاه ما نسبت به استفاده از کاغذ دیواری در آشپزخانه تغییر پیداکند و این امر ثابت شود که استفاده از این ابزار، یک نظر عملی است.

1- آیا کاغذ دیواری تمیز و بادوام است؟

ممکن است به نظر برسد که برای دیوارهای آشپزخانه، به خصوص از لحاظ تمیز کردن، رنگ وکاشی بهترین انتخاب باشد. همچنین تولیدکنندگان رنگ و کاشی، علاوه بر تمیزکردن راحت، دوام آنها را نیز را مد نظر قرار داده‌اند. بنابراین اگر به فکر انتخاب یک دیوارپوش مناسب هستید، باید به طور جدی نوع مواد مورد استفاده برای دیوارهای آشپزخانه خود را در نظر بگیرید.

کاغذ دیواری‌های قدیمی به سرعت کثیف می‌شوند و درخشش خود را از دست می‌دهند و از آنجایی که آنها بیش از حد نازک‌اند به سرعت بوی نامطبوع را جذب می‌کنند. بنابراین یکی از قواعد انتخاب کاغذ دیواری مناسب این است که از گزینه‌های پارچه‌ای و دارای بافت اجتناب کنید تا ذرات گرد و غبار در الیاف و درزهای آن‌ها نفوذ نکند.

امروزه بسیاری از تولیدکنندگان، کاغذ دیواری‌های قابل تمیزکردن و حتی قابل شستشو را ارائه کرده‌اند. از این طریق می‌توانید با انتخاب صحیح کاغذ دیواری، آن‌ها را به‌راحتی با یک پارچه مرطوب پاک کنید و حتی در صورت نیاز می‌توانید از پاک‌کننده‌های خفیف نیز استفاده کنید. البته قبل از انجام هر کاری لازم است به دستورالعمل‌های مربوط به نوع پاک‌کننده هر شرکت دقت فرمایید.

2- چه نوع کاغذ دیواری برای آشپزخانه توصیه می‌شود؟

به‌صورت کلی برای آشپزخانه سه نوع کاغذ دیواری توصیه می‌شود که عبارتند از کاغذ دیواری با روکش وینیل (vinyl)، نوامرا (Novamura) و کاغذ دیواری قابل شستشو.

کاغذ دیواری با روکش وینیل، کاغذ دیواری‌هایی با رنگ و الگوهای چاپ‌شده روی سطح وینیل می‌باشند. وینیل یک ماده شیمیایی ساخته‌شده از اتیلن است که از گاز طبیعی استخراج شده‌است. این نوع کاغذ دیواری‌ها مقاوم و قابل شستشو هستند و نقش آنها در مقابل نور خورشید از بین نمی‌رود. تنها عیب این نوع کاغذ دیواری این است که با توجه به مقاومت آن در برابر آب، ازبین‌بردن آنها دشوار می‌باشد.

نکته‌ای که وجود دارد این است که نباید کاغذ دیواری قابل شستشو را با کاغذ دیواری وینیل یکی در نظر گرفت. زیرا کاغذ دیواری قابل شستشو دارای یک پوشش شفاف پلاستیکی است که الگوی چاپ‌شده بر روی کاغذ را پوشش می‌دهد. بنابراین، این پوشش باعث می‌شود تا مقاومت آنها در برابر لکه‌ها و علامت‌ها مقاوم‌تر شود و همچنین اجازه می‌دهد با یک پارچه مرطوب پاک شوند.

3- چگونه می‌توان الگو و رنگ کاغذ دیواری را انتخاب نمود؟

امروزه با توجه به وجود تنوع در رنگ‌ها و طرح‌های کاغذ دیواری، گزینه‌های انتخاب بسیاری در اختیار افراد قرار گرفته است. چنانچه قصد انتخاب یک کاغذ دیواری مناسب برای آشپزخانه را دارید، می‌توانید هم طرح‌های ساده و رنگهای گرم و هم طرح‌هایی با رنگ‌های مختلف و پویا را انتخاب کنید تا به سبب آن فضای آشپزخانه را روشنتر جلوه دهید. به طور کلی در طراحی کاغذ دیواری، رنگ ویا طراحی آن مدنظر قرار می‌گیرد. درحالت کلی می‌توان گفت چنانچه الگوهای پیچیده و شلوغ انتخاب می‌کنید، بهتر است آن را با رنگ‌های خنثی ترکیب کنید و چنانچه سلیقه شما طرح‌های ساده را می‌پسندد، بهترین گزینه این است که آن را با رنگ‌های شاد و پرانرژی هماهنگ کنید. اما نکته حائز اهمیت این است که رنگی که انتحاب می‌کنید با کابینت و تجهیزات آشپزخانه شما نیز هماهنگی داشته باشد.

4- چگونه می‌توان یک دیوار نمایش کاغذ دیواری ایجاد کرد؟

راه‌کارهای زیادی برای استفاده از کاغذ دیواری در آشپزخانه وجود دارد و با توجه به طرح‌های مدرن جدید، دیگر نیازی نیست تا در هر چهار طرف از طرح‌های خسته‌کننده استفاده کنید. به عنوان مثال یک راه عالی ترکیب کاغذ دیواری و ایجاد یک دیوار نمایش است. درواقع می‌توان در مناطقی مانند پشت سینک، از رنگ یا کاشی استفاده نمود و یک دیوار را با استفاده ازکاغذ دیواری، پوشش داد. در این حال سوالی که مطرح می‌شود این است که کدام دیوار را باید انتخاب نمود؟در این حالت می‌توان گفت بهترین گزینه دیواری است که نسبتا خلوت بوده و در زمان راه‌رفتن و نشستن در دیگر نقاط منزل، بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

5- آیا می‌توان در پس‌زمینه قفسه‌ها و کابینت‌ها از کاغذ دیواری استفاده کرد؟

بله نصب کاغذ دیواری در مکان‌های غیرمنتظره می‌تواند یک نوآوری برای بوجود آوردن یک فضای مدرن باشد. به عنوان مثال می‌توانید کاغذ دیواری را در پشت کابینت یا داخل کشوها قرار دهید. این عناصر می‌تواند مهمانان را تحت تاثیر قرار دهد و حس منحصر به فردی را به آشپزخانه بدهد. در این زمینه چند تکنیک وجود دارد:

  • طرح و رنگ را با دقت انتخاب کنید. در محیط‌های ساده، هرنوع کاغذ‌های دیواری، می‌تواند یک انتخاب عالی باشد. بطوریکه به‌خوبی در پشت قفسه‌ها خودنمایی کنند. اما اگر رنگ‌هایی که در محیط اطراف استفاده شده است، رنگ‌های متنوعی باشد، لازم است که کاغذ دیواری را متناسب با آنها انتخاب نمایید.
  • توصیه می‌شود که از طرحهای کلاسیک انتخاب کنید. برای نمونه می‌توان شورون (chevron) را مثال زد اما این طرح‌ها به سرعت قدیمی می‌شوند. در حالی که طرح‌های پراکنده یا چاپ هنری دکو (Deco) قدیمی نمی‌شوند.
  • همچنین لازم است تا لوازم جانبی نیز با دقت انتخاب شوند و دراین زمینه، بهترین گزینه انتخاب رنگهایی است که تمیز جلوه کنند.


6- آیا می‌توان مناطقی مانند دیوار پشت سینک را نیز کاغذ دیواری کرد؟

این مناطق از آشپزخانه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد و ممکن است در معرض پاشیدن قطره‌های آب و روغن قرار گیرند. از طرفی این نواحی از جمله مناطق قابل رویت می‌باشند که نیازمند توجه بالایی می‌باشند. در خصوص انتخاب رنگ، کاغذ دیواری روشن و یا رنگی هماهنگ‌شده می‌‌تواند انتخاب مناسبی باشد و از لحاظ نوع کاغذ دیواری، کاغذ دیواری وینیل می‌تواند یک جایگزین ارزان و مناسب برای کاشی باشد و برای مناطقی مانند پشت سینک و جاظرفی کاملا مناسب است.

لینک مطلب

انصراف
© ۱۴۰۱ کاغذ دیواری و دکوراسیون داخلی رویال کینگ، قدرت گرفته از اورمان، تمامی حقوق محفوظ می‌باشد.